KBSL · 16. Hafta · 2017-2018 · 27 Ocak 2018 00:00
Botaş ilk yarıyı 35-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-18 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 21 | 14 | 24 | 18 | 77 |
| Adana Aski | 19 | 20 | 12 | 6 | 57 |
| Botaş | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.1 sezon ort. 70.5 | Tempo | 70.1 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
109.4 sezon ort. 96.7 | 100 hücumda sayı | 81.7 sezon ort. 88.3 |
48.4% sezon ort. 47.1% | eFG% | 40.5% sezon ort. 43.6% |
12.4% sezon ort. 16.6% | Top kaybı oranı | 14.1% sezon ort. 16.9% |
27.8% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 24.9% |
30.6% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 34.5% sezon ort. 21.5% |
45.2% sezon ort. 34.6% | Üçlük payı | 37.9% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
81.7 sezon ort. 93.5 | 100 savunmada yenen sayı | 109.4 sezon ort. 103.5 |
40.5% sezon ort. 42.0% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 49.1% |
14.1% sezon ort. 13.3% | Zorlanan top kaybı | 12.4% sezon ort. 14.3% |
19.5% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 31.4% |
34.5% sezon ort. 23.1% | Rakip serbest atış oranı | 30.6% sezon ort. 20.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Chelsea Gray Botaş · 35 dk+12.4 PIR
- Kübra Erat Botaş · 14 dk+8.8 PIR
- Nilay Kartaltepe Adana Aski · 38 dk+6.8 PIR
- Şaziye İvegin Üner Adana Aski · 21 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 27 dk−8.5 PIR
- Marina Bas Adana Aski · 30 dk−6.9 PIR
- Gamze Takmaz Adana Aski · 29 dk−5.7 PIR
- Donette Je Michelle Snow Adana Aski · 35 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elif Emirtekin 150. maçına çıktı
- Gamze Takmaz 250 ribaund barajını geçti
- Kamile Nacickaite 250 ribaund barajını geçti
- Chelsea Gray 250 ribaund barajını geçti
- Kıah Irene Stokes 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 70.4 | 70.1 | 109.4 | 48.4% | 12.4% | 27.8% | 30.6% | 81.7 | 40.5% | 14.1% | 80.5% | 34.5% | +27.8 |
| Adana Aski | 69.8 | 70.1 | 81.7 | 40.5% | 14.1% | 19.5% | 34.5% | 109.4 | 48.4% | 12.4% | 72.2% | 30.6% | -27.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| 26/62 (%41.9) | Saha İçi Şut | 20/58 (%34.5) |
| 18/34 (%52.9) | 2 Sayı | 13/36 (%36.1) |
| 8/28 (%28.6) | 3 Sayı | 7/22 (%31.8) |
| 17/19 (%89.5) | Serbest Atış | 10/20 (%50.0) |
| 43 | Ribaund | 34 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 17 | Asist | 15 |
| 5 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 14 |
| 96 | Verimlilik (PIR) | 54 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Botaş 3, Adana Aski 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 20.10.2017Adana Aski 51-78 Botaş
- 26.01.2018Botaş 77-57 Adana Aski
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

