KBSL · 16. Hafta · 2017-2018 · 28 Ocak 2018 00:00
Hatay BŞB. 2. çeyreği 25-11 kazanarak farkı açtı. Çukurova Basketbol ikinci yarıda 29-27 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 15 | 25 | 15 | 12 | 67 |
| Çukurova Basketbol | 16 | 11 | 10 | 19 | 56 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.1 sezon ort. 71.0 | Tempo | 73.1 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
91.8 sezon ort. 109.1 | 100 hücumda sayı | 76.4 sezon ort. 99.8 |
48.4% sezon ort. 52.2% | eFG% | 35.9% sezon ort. 46.6% |
18.3% sezon ort. 13.4% | Top kaybı oranı | 17.8% sezon ort. 15.7% |
23.7% sezon ort. 29.0% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 32.7% |
14.3% sezon ort. 25.4% | Serbest atış oranı | 18.8% sezon ort. 24.5% |
39.7% sezon ort. 33.8% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 33.5% |
| Savunma | ||
76.4 sezon ort. 98.5 | 100 savunmada yenen sayı | 91.8 sezon ort. 98.4 |
35.9% sezon ort. 46.4% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 47.2% |
17.8% sezon ort. 13.7% | Zorlanan top kaybı | 18.3% sezon ort. 17.2% |
25.0% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 31.1% |
18.8% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 14.3% sezon ort. 27.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 30 dk+11.6 PIR
- Sanem Gamze Zeren Çukurova Basketbol · 17 dk+9.4 PIR
- Merve Aydın Özbek Hatay BŞB. · 19 dk+7.3 PIR
- Melis Talay Çukurova Basketbol · 23 dk+6.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 34 dk−14.4 PIR
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 35 dk−10.7 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 32 dk−8.5 PIR
- Özge Özışık Hatay BŞB. · 14 dk−7.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melis Talay 100 ribaund barajını geçti
- Erlana Lanay Larkins 1.500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 73.0 | 73.1 | 91.8 | 48.4% | 18.3% | 23.7% | 14.3% | 76.4 | 35.9% | 17.8% | 75.0% | 18.8% | +15.4 |
| Çukurova Basketbol | 73.3 | 73.1 | 76.4 | 35.9% | 17.8% | 25.0% | 18.8% | 91.8 | 48.4% | 18.3% | 76.3% | 14.3% | -15.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 26/63 (%41.3) | Saha İçi Şut | 20/64 (%31.3) |
| 17/38 (%44.7) | 2 Sayı | 14/44 (%31.8) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 6/20 (%30.0) |
| 6/9 (%66.7) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 42 | Ribaund | 40 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 16 | Asist | 12 |
| 11 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 15 |
| 13 | Faul | 14 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 56 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Hatay BŞB. 3, Çukurova Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 20.10.2017Çukurova Basketbol 76-91 Hatay BŞB.
- 27.01.2018Hatay BŞB. 67-56 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

