KBSL · 21. Hafta · 2017-2018 · 17 Mart 2018 00:00
Çukurova Basketbol ilk çeyreği 29-18 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 18 | 13 | 16 | 7 | 54 |
| Çukurova Basketbol | 29 | 17 | 13 | 16 | 75 |
| Galatasaray | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.1 sezon ort. 73.0 | Tempo | 70.1 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
77.5 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 106.4 sezon ort. 98.8 |
34.4% sezon ort. 47.2% | eFG% | 56.7% sezon ort. 46.0% |
12.5% sezon ort. 13.4% | Top kaybı oranı | 25.2% sezon ort. 15.5% |
23.3% sezon ort. 32.4% | Hücum ribaundu % | 39.1% sezon ort. 32.2% |
20.3% sezon ort. 19.7% | Serbest atış oranı | 32.7% sezon ort. 24.1% |
28.1% sezon ort. 26.8% | Üçlük payı | 32.7% sezon ort. 33.4% |
| Savunma | ||
106.4 sezon ort. 103.6 | 100 savunmada yenen sayı | 77.5 sezon ort. 98.9 |
56.7% sezon ort. 51.3% | Rakip eFG% | 34.4% sezon ort. 47.7% |
25.2% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 12.5% sezon ort. 17.4% |
39.1% sezon ort. 31.7% | Rakip hücum ribaundu % | 23.3% sezon ort. 31.1% |
32.7% sezon ort. 28.0% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 27.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş Çukurova Basketbol · 30 dk+12.4 PIR
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 14 dk+11.9 PIR
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 37 dk+5.2 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 21 dk+4.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Galatasaray · 15 dk−9.1 PIR
- Diamond De Shields Çukurova Basketbol · 37 dk−8.8 PIR
- Gizem Başaran Turan Galatasaray · 19 dk−8.4 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 22 dk−6.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alina Iagupova 100 asist barajını geçti
- Alina Iagupova 50 top çalma barajını geçti
- Olivia Esther Jeanne Epoupa 50 top çalma barajını geçti
- Tuğçe Murat 150. maçına çıktı
- Tuğba Theodore 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 69.7 | 70.1 | 77.5 | 34.4% | 12.5% | 23.3% | 20.3% | 106.4 | 56.7% | 25.2% | 60.9% | 32.7% | -29.0 |
| Çukurova Basketbol | 70.5 | 70.1 | 106.4 | 56.7% | 25.2% | 39.1% | 32.7% | 77.5 | 34.4% | 12.5% | 76.7% | 20.3% | +29.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 20/64 (%31.3) | Saha İçi Şut | 27/52 (%51.9) |
| 16/46 (%34.8) | 2 Sayı | 22/35 (%62.9) |
| 4/18 (%22.2) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 16/17 (%94.1) |
| 24 | Ribaund | 42 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 14 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 13 | Asist | 20 |
| 10 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 20 |
| 19 | Faul | 18 |
| 45 | Verimlilik (PIR) | 98 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Galatasaray 5, Çukurova Basketbol 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.12.2017Çukurova Basketbol 78-79 Galatasaray
- 16.03.2018Galatasaray 54-75 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

