KBSL · 20. Hafta · 2017-2018 · 10 Mart 2018 00:00
Botaş 2. çeyreği 23-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 23 | 12 | 24 | 79 |
| Galatasaray | 23 | 8 | 12 | 29 | 72 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.1 sezon ort. 70.3 | Tempo | 74.1 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
107.2 sezon ort. 96.7 | 100 hücumda sayı | 96.7 sezon ort. 102.4 |
57.5% sezon ort. 46.8% | eFG% | 39.2% sezon ort. 47.0% |
25.1% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 12.6% sezon ort. 13.4% |
40.0% sezon ort. 27.6% | Hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 32.1% |
41.5% sezon ort. 23.3% | Serbest atış oranı | 40.0% sezon ort. 19.0% |
32.1% sezon ort. 35.1% | Üçlük payı | 21.5% sezon ort. 27.0% |
| Savunma | ||
96.7 sezon ort. 92.9 | 100 savunmada yenen sayı | 107.2 sezon ort. 103.6 |
39.2% sezon ort. 42.1% | Rakip eFG% | 57.5% sezon ort. 51.3% |
12.6% sezon ort. 13.4% | Zorlanan top kaybı | 25.1% sezon ort. 18.5% |
30.2% sezon ort. 28.9% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 31.6% |
40.0% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 41.5% sezon ort. 27.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Galatasaray · 31 dk+14.4 PIR
- Chelsea Gray Botaş · 33 dk+13.6 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 32 dk+6.0 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Galatasaray · 35 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kaela Dawn Davis Galatasaray · 15 dk−11.4 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 24 dk−10.7 PIR
- Tuğba Theodore Galatasaray · 27 dk−6.3 PIR
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 32 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kübra Erat 100 ribaund barajını geçti
- Chelsea Gray 1.000 sayı barajını geçti
- Jelena Dubljevic 1.000 sayı barajını geçti
- Nevin Krısten Vatansever 100 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 73.7 | 74.1 | 107.2 | 57.5% | 25.1% | 40.0% | 41.5% | 96.7 | 39.2% | 12.6% | 69.8% | 40.0% | +10.5 |
| Galatasaray | 74.4 | 74.1 | 96.7 | 39.2% | 12.6% | 30.2% | 40.0% | 107.2 | 57.5% | 25.1% | 60.0% | 41.5% | -10.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 28/53 (%52.8) | Saha İçi Şut | 24/65 (%36.9) |
| 23/36 (%63.9) | 2 Sayı | 21/51 (%41.2) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 3/14 (%21.4) |
| 18/22 (%81.8) | Serbest Atış | 21/26 (%80.8) |
| 40 | Ribaund | 28 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 15 |
| 15 | Asist | 15 |
| 3 | Top Çalma | 11 |
| 3 | Blok | 2 |
| 21 | Top Kaybı | 11 |
| 26 | Faul | 21 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 71 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Botaş 2, Galatasaray 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 24.11.2017Galatasaray 70-63 Botaş
- 09.03.2018Botaş 79-72 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

