KBSL · 19. Hafta · 2017-2018 · 3 Mart 2018 00:00
Botaş maçı 10 sayı farkla kazandı. Abdullah Gül Üniversitesi ikinci yarıda 31-30 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi | 19 | 16 | 18 | 13 | 66 |
| Botaş | 23 | 23 | 11 | 19 | 76 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.1 sezon ort. 71.9 | Tempo | 69.1 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
94.4 sezon ort. 89.1 | 100 hücumda sayı | 111.2 sezon ort. 96.6 |
41.7% sezon ort. 42.3% | eFG% | 50.0% sezon ort. 47.1% |
12.8% sezon ort. 17.4% | Top kaybı oranı | 14.7% sezon ort. 16.5% |
23.5% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 27.7% |
30.0% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 31.1% sezon ort. 23.6% |
26.7% sezon ort. 31.6% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 35.1% |
| Savunma | ||
111.2 sezon ort. 98.9 | 100 savunmada yenen sayı | 94.4 sezon ort. 93.0 |
50.0% sezon ort. 47.4% | Rakip eFG% | 41.7% sezon ort. 42.0% |
14.7% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 12.8% sezon ort. 13.4% |
35.1% sezon ort. 29.6% | Rakip hücum ribaundu % | 23.5% sezon ort. 29.1% |
31.1% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 30.0% sezon ort. 23.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Frida Eldebrink Botaş · 36 dk+13.1 PIR
- Melis Gülcan Abdullah Gül Üniversitesi · 38 dk+11.3 PIR
- Ezgi Manlacı Abdullah Gül Üniversitesi · 20 dk+7.0 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 12 dk+5.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gabriela Marginean Abdullah Gül Üniversitesi · 29 dk−12.8 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 18 dk−4.1 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 31 dk−3.9 PIR
- İlknur Yıldızhan Çetin Abdullah Gül Üniversitesi · 14 dk−1.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Abdullah Gül Üniversitesi | 69.9 | 69.1 | 94.4 | 41.7% | 12.8% | 23.5% | 30.0% | 111.2 | 50.0% | 14.7% | 64.9% | 31.1% | -16.8 |
| Botaş | 68.4 | 69.1 | 111.2 | 50.0% | 14.7% | 35.1% | 31.1% | 94.4 | 41.7% | 12.8% | 76.5% | 30.0% | +16.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 23/60 (%38.3) | Saha İçi Şut | 27/61 (%44.3) |
| 19/44 (%43.2) | 2 Sayı | 20/41 (%48.8) |
| 4/16 (%25.0) | 3 Sayı | 7/20 (%35.0) |
| 16/18 (%88.9) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 32 | Ribaund | 39 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 11 | Asist | 21 |
| 9 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 5 |
| 10 | Top Kaybı | 12 |
| 18 | Faul | 23 |
| 70 | Verimlilik (PIR) | 96 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Abdullah Gül Üniversitesi 2, Botaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.11.2017Botaş 54-56 Abdullah Gül Üniversitesi
- 02.03.2018Abdullah Gül Üniversitesi 66-76 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

