KBSL · 22. Hafta · 2017-2018 · 24 Mart 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Adana Aski Abdullah Gül Üniversitesi karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi | 15 | 14 | 15 | 23 | 67 |
| Adana Aski | 17 | 14 | 16 | 23 | 70 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.2 sezon ort. 71.9 | Tempo | 69.2 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
94.6 sezon ort. 89.1 | 100 hücumda sayı | 103.5 sezon ort. 87.4 |
44.0% sezon ort. 42.1% | eFG% | 52.4% sezon ort. 43.0% |
12.2% sezon ort. 17.4% | Top kaybı oranı | 17.6% sezon ort. 16.7% |
25.6% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 35.3% sezon ort. 24.3% |
16.4% sezon ort. 26.8% | Serbest atış oranı | 9.5% sezon ort. 22.6% |
40.3% sezon ort. 30.9% | Üçlük payı | 31.7% sezon ort. 30.4% |
| Savunma | ||
103.5 sezon ort. 99.2 | 100 savunmada yenen sayı | 94.6 sezon ort. 104.1 |
52.4% sezon ort. 47.3% | Rakip eFG% | 44.0% sezon ort. 49.3% |
17.6% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 12.2% sezon ort. 14.3% |
35.3% sezon ort. 29.6% | Rakip hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 31.5% |
9.5% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 20.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Maja Miljkovic Abdullah Gül Üniversitesi · 36 dk+18.3 PIR
- Courtney Williams Adana Aski · 37 dk+17.6 PIR
- Marina Bas Adana Aski · 28 dk+9.9 PIR
- Melis Gülcan Abdullah Gül Üniversitesi · 33 dk+6.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dila Yıldırım Abdullah Gül Üniversitesi · 26 dk−10.3 PIR
- Gizem Sezer Abdullah Gül Üniversitesi · 32 dk−6.8 PIR
- Nilay Kartaltepe Adana Aski · 36 dk−5.3 PIR
- Ezgi Manlacı Abdullah Gül Üniversitesi · 13 dk−4.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Abdullah Gül Üniversitesi | 70.8 | 69.2 | 94.6 | 44.0% | 12.2% | 25.6% | 16.4% | 103.5 | 52.4% | 17.6% | 64.7% | 9.5% | -8.9 |
| Adana Aski | 67.6 | 69.2 | 103.5 | 52.4% | 17.6% | 35.3% | 9.5% | 94.6 | 44.0% | 12.2% | 74.4% | 16.4% | +8.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| 25/67 (%37.3) | Saha İçi Şut | 31/63 (%49.2) |
| 16/40 (%40.0) | 2 Sayı | 27/43 (%62.8) |
| 9/27 (%33.3) | 3 Sayı | 4/20 (%20.0) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 4/6 (%66.7) |
| 33 | Ribaund | 44 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 14 | Asist | 17 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 0 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 14 |
| 11 | Faul | 19 |
| 66 | Verimlilik (PIR) | 90 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Abdullah Gül Üniversitesi 4, Adana Aski 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 08.12.2017Adana Aski 56-72 Abdullah Gül Üniversitesi
- 23.03.2018Abdullah Gül Üniversitesi 67-70 Adana Aski
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

