KBSL · 23. Hafta · 2017-2018 · 31 Mart 2018 00:00
Botaş ilk yarıyı 37-41 geride kapattı, ikinci yarıyı 34-22 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 22 | 19 | 7 | 15 | 63 |
| Botaş | 22 | 15 | 22 | 12 | 71 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.5 sezon ort. 72.4 | Tempo | 74.5 sezon ort. 70.3 |
| Hücum | ||
85.4 sezon ort. 102.5 | 100 hücumda sayı | 94.5 sezon ort. 97.3 |
37.1% sezon ort. 46.4% | eFG% | 46.1% sezon ort. 47.2% |
13.8% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 17.6% sezon ort. 16.4% |
27.7% sezon ort. 34.4% | Hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 28.0% |
30.3% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 21.9% sezon ort. 24.0% |
40.9% sezon ort. 35.4% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
94.5 sezon ort. 98.5 | 100 savunmada yenen sayı | 85.4 sezon ort. 93.3 |
46.1% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 37.1% sezon ort. 42.2% |
17.6% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 13.3% |
27.0% sezon ort. 31.2% | Rakip hücum ribaundu % | 27.7% sezon ort. 29.0% |
21.9% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 30.3% sezon ort. 23.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Maryia Papova Botaş · 34 dk+11.3 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 38 dk+9.0 PIR
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 37 dk+4.0 PIR
- Kübra Erat Botaş · 36 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 35 dk−10.0 PIR
- Büşra Akgün Botaş · 11 dk−4.0 PIR
- Tuğba Oral Mersin BŞB. · 28 dk−3.5 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 13 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Bria Nicole Hartley 50. maçına çıktı
- Aija Jurjane 250 ribaund barajını geçti
- Kıah Irene Stokes 50 asist barajını geçti
- Frida Eldebrink 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 73.8 | 74.5 | 85.4 | 37.1% | 13.8% | 27.7% | 30.3% | 94.5 | 46.1% | 17.6% | 73.0% | 21.9% | -9.1 |
| Botaş | 75.2 | 74.5 | 94.5 | 46.1% | 17.6% | 27.0% | 21.9% | 85.4 | 37.1% | 13.8% | 72.3% | 30.3% | +9.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 22/66 (%33.3) | Saha İçi Şut | 26/64 (%40.6) |
| 17/39 (%43.6) | 2 Sayı | 19/40 (%47.5) |
| 5/27 (%18.5) | 3 Sayı | 7/24 (%29.2) |
| 14/20 (%70.0) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 40 | Ribaund | 44 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 21 | Asist | 23 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 5 | Blok | 4 |
| 12 | Top Kaybı | 15 |
| 17 | Faul | 18 |
| 73 | Verimlilik (PIR) | 94 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Mersin BŞB. 2, Botaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 16.12.2017Botaş 87-80 Mersin BŞB.
- 30.03.2018Mersin BŞB. 63-71 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

