KBSL · 21. Hafta · 2017-2018 · 18 Mart 2018 00:00
Fenerbahçe 2. çeyreği 28-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 27 | 28 | 16 | 15 | 86 |
| Botaş | 16 | 11 | 15 | 14 | 56 |
| Fenerbahçe | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.1 sezon ort. 70.1 | Tempo | 70.1 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
122.8 sezon ort. 106.4 | 100 hücumda sayı | 79.7 sezon ort. 97.9 |
55.5% sezon ort. 50.0% | eFG% | 37.3% sezon ort. 47.5% |
15.5% sezon ort. 14.0% | Top kaybı oranı | 17.9% sezon ort. 16.4% |
43.8% sezon ort. 31.3% | Hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 28.3% |
25.0% sezon ort. 21.7% | Serbest atış oranı | 38.2% sezon ort. 23.4% |
28.1% sezon ort. 33.5% | Üçlük payı | 27.3% sezon ort. 35.3% |
| Savunma | ||
79.7 sezon ort. 93.7 | 100 savunmada yenen sayı | 122.8 sezon ort. 91.8 |
37.3% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 55.5% sezon ort. 41.4% |
17.9% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 15.5% sezon ort. 13.3% |
20.5% sezon ort. 24.5% | Rakip hücum ribaundu % | 43.8% sezon ort. 28.5% |
38.2% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 22 dk+13.4 PIR
- Esra Ural Fenerbahçe · 16 dk+7.6 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 14 dk+7.4 PIR
- Dilara Tongar Botaş · 16 dk+5.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Emirtekin Botaş · 26 dk−8.1 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 31 dk−6.9 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 20 dk−5.1 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 30 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 70.0 | 70.1 | 122.8 | 55.5% | 15.5% | 43.8% | 25.0% | 79.7 | 37.3% | 17.9% | 79.5% | 38.2% | +43.1 |
| Botaş | 70.2 | 70.1 | 79.7 | 37.3% | 17.9% | 20.5% | 38.2% | 122.8 | 55.5% | 15.5% | 56.3% | 25.0% | -43.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 32/64 (%50.0) | Saha İçi Şut | 19/55 (%34.5) |
| 25/46 (%54.3) | 2 Sayı | 16/40 (%40.0) |
| 7/18 (%38.9) | 3 Sayı | 3/15 (%20.0) |
| 15/16 (%93.8) | Serbest Atış | 15/21 (%71.4) |
| 45 | Ribaund | 26 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 22 | Asist | 10 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 18 |
| 115 | Verimlilik (PIR) | 43 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Fenerbahçe 4, Botaş 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.12.2017Botaş 78-69 Fenerbahçe
- 17.03.2018Fenerbahçe 86-56 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

