KBSL · 9. Hafta · 2018-2019 · 15 Aralık 2018 00:00
Galatasaray 2. çeyreği 24-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 16 | 24 | 15 | 19 | 74 |
| İstanbul Üniversitesi | 13 | 13 | 16 | 17 | 59 |
| Galatasaray | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.7 sezon ort. 72.4 | Tempo | 72.7 sezon ort. 74.2 |
| Hücum | ||
99.8 sezon ort. 97.4 | 100 hücumda sayı | 82.9 sezon ort. 81.3 |
49.2% sezon ort. 47.4% | eFG% | 48.3% sezon ort. 37.9% |
17.2% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 25.9% sezon ort. 16.6% |
34.2% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 30.3% sezon ort. 28.5% |
21.2% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 8.6% sezon ort. 21.1% |
30.3% sezon ort. 34.2% | Üçlük payı | 25.9% sezon ort. 29.8% |
| Savunma | ||
82.9 sezon ort. 92.0 | 100 savunmada yenen sayı | 99.8 sezon ort. 110.8 |
48.3% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 53.1% |
25.9% sezon ort. 18.8% | Zorlanan top kaybı | 17.2% sezon ort. 16.4% |
30.3% sezon ort. 26.4% | Rakip hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 37.5% |
8.6% sezon ort. 26.1% | Rakip serbest atış oranı | 21.2% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Şevval Akalan İstanbul Üniversitesi · 32 dk+12.7 PIR
- Farhiya Abdi Galatasaray · 26 dk+4.7 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 27 dk+4.7 PIR
- Eda Şahin Galatasaray · 9 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aminata Fall İstanbul Üniversitesi · 22 dk−9.2 PIR
- Victoria Macaulay Galatasaray · 25 dk−6.3 PIR
- Kardelen Gezgin İstanbul Üniversitesi · 14 dk−3.8 PIR
- İrem Tutar Galatasaray · 17 dk−1.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İrem Tutar 100 ribaund barajını geçti
- İrem Tutar 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 74.2 | 72.7 | 99.8 | 49.2% | 17.2% | 34.2% | 21.2% | 82.9 | 48.3% | 25.9% | 69.7% | 8.6% | +16.9 |
| İstanbul Üniversitesi | 71.2 | 72.7 | 82.9 | 48.3% | 25.9% | 30.3% | 8.6% | 99.8 | 49.2% | 17.2% | 65.8% | 21.2% | -16.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/66 (%43.9) | Saha İçi Şut | 25/58 (%43.1) |
| 22/46 (%47.8) | 2 Sayı | 19/43 (%44.2) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 6/15 (%40.0) |
| 9/14 (%64.3) | Serbest Atış | 3/5 (%60.0) |
| 36 | Ribaund | 35 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 21 | Asist | 17 |
| 14 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 21 |
| 10 | Faul | 16 |
| 89 | Verimlilik (PIR) | 63 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Galatasaray 6, İstanbul Üniversitesi 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 14.12.2018Galatasaray 74-59 İstanbul Üniversitesi
- 16.03.2019İstanbul Üniversitesi 75-80 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

