KBSL · 5. Hafta · 2018-2019 · 10 Kasım 2018 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 27-11 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 27 | 20 | 14 | 20 | 81 |
| İstanbul Üniversitesi | 11 | 7 | 11 | 17 | 46 |
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.7 sezon ort. 70.6 | Tempo | 65.7 sezon ort. 74.5 |
| Hücum | ||
122.0 sezon ort. 113.3 | 100 hücumda sayı | 70.7 sezon ort. 81.7 |
50.0% sezon ort. 54.9% | eFG% | 32.1% sezon ort. 38.4% |
7.2% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 13.7% sezon ort. 17.0% |
42.5% sezon ort. 33.3% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 28.9% |
13.7% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 28.6% sezon ort. 20.4% |
24.7% sezon ort. 33.2% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 29.5% |
| Savunma | ||
70.7 sezon ort. 89.5 | 100 savunmada yenen sayı | 122.0 sezon ort. 110.0 |
32.1% sezon ort. 44.2% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 53.1% |
13.7% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 7.2% sezon ort. 16.7% |
20.0% sezon ort. 22.1% | Rakip hücum ribaundu % | 42.5% sezon ort. 37.1% |
28.6% sezon ort. 20.1% | Rakip serbest atış oranı | 13.7% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 21 dk+10.0 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 25 dk+9.6 PIR
- Yasemin Güneş İstanbul Üniversitesi · 25 dk+6.1 PIR
- İlayda Güner İstanbul Üniversitesi · 23 dk+2.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kardelen Gezgin İstanbul Üniversitesi · 26 dk−6.4 PIR
- Imani Leshae Watkins İstanbul Üniversitesi · 18 dk−4.8 PIR
- Meltem Topaloğlu İstanbul Üniversitesi · 14 dk−4.6 PIR
- Merve Arı Fenerbahçe · 8 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 66.4 | 65.7 | 122.0 | 50.0% | 7.2% | 42.5% | 13.7% | 70.7 | 32.1% | 13.7% | 80.0% | 28.6% | +51.3 |
| İstanbul Üniversitesi | 65.0 | 65.7 | 70.7 | 32.1% | 13.7% | 20.0% | 28.6% | 122.0 | 50.0% | 7.2% | 57.5% | 13.7% | -51.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 34/73 (%46.6) | Saha İçi Şut | 16/56 (%28.6) |
| 29/55 (%52.7) | 2 Sayı | 12/37 (%32.4) |
| 5/18 (%27.8) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 10/16 (%62.5) |
| 49 | Ribaund | 31 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 25 | Asist | 13 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 5 | Blok | 3 |
| 6 | Top Kaybı | 10 |
| 15 | Faul | 8 |
| 120 | Verimlilik (PIR) | 41 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Fenerbahçe 5, İstanbul Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 09.11.2018Fenerbahçe 81-46 İstanbul Üniversitesi
- 09.02.2019İstanbul Üniversitesi 58-89 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

