KBSL · 7. Hafta · 2018-2019 · 1 Aralık 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Bellona Kayseri Basketbol karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bellona Kayseri Basketbol | 15 | 12 | 19 | 16 | 62 |
| Galatasaray | 18 | 20 | 16 | 11 | 65 |
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.0 sezon ort. 74.2 | Tempo | 73.0 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
84.3 sezon ort. 95.8 | 100 hücumda sayı | 89.8 sezon ort. 97.7 |
49.1% sezon ort. 48.3% | eFG% | 44.4% sezon ort. 47.5% |
23.9% sezon ort. 19.6% | Top kaybı oranı | 12.9% sezon ort. 15.5% |
28.6% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 12.8% sezon ort. 29.1% |
45.3% sezon ort. 31.2% | Serbest atış oranı | 15.9% sezon ort. 19.2% |
34.0% sezon ort. 31.7% | Üçlük payı | 44.4% sezon ort. 33.8% |
| Savunma | ||
89.8 sezon ort. 104.8 | 100 savunmada yenen sayı | 84.3 sezon ort. 92.0 |
44.4% sezon ort. 51.1% | Rakip eFG% | 49.1% sezon ort. 46.3% |
12.9% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 23.9% sezon ort. 18.8% |
12.8% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 26.4% |
15.9% sezon ort. 21.8% | Rakip serbest atış oranı | 45.3% sezon ort. 25.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğba Oral Bellona Kayseri Basketbol · 37 dk+7.2 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 39 dk+5.8 PIR
- Ezgi Manlacı Bellona Kayseri Basketbol · 18 dk+4.6 PIR
- Sinem Ataş Galatasaray · 29 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Maja Miljkovic Bellona Kayseri Basketbol · 32 dk−11.0 PIR
- Ivon Anderson Bellona Kayseri Basketbol · 38 dk−8.8 PIR
- Farhiya Abdi Galatasaray · 20 dk−4.5 PIR
- İnci Güçlü Galatasaray · 11 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 500 sayı barajını geçti
- Victoria Macaulay 100 sayı barajını geçti
- Gamze Takmaz 200. maçına çıktı
- Ezgi Manlacı 50 asist barajını geçti
- Tuğba Oral 250 ribaund barajını geçti
- Işıl Alben 200. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bellona Kayseri Basketbol | 73.6 | 73.0 | 84.3 | 49.1% | 23.9% | 28.6% | 45.3% | 89.8 | 44.4% | 12.9% | 87.2% | 15.9% | -5.5 |
| Galatasaray | 72.4 | 73.0 | 89.8 | 44.4% | 12.9% | 12.8% | 15.9% | 84.3 | 49.1% | 23.9% | 71.4% | 45.3% | +5.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 24/53 (%45.3) | Saha İçi Şut | 24/63 (%38.1) |
| 20/35 (%57.1) | 2 Sayı | 16/35 (%45.7) |
| 4/18 (%22.2) | 3 Sayı | 8/28 (%28.6) |
| 10/24 (%41.7) | Serbest Atış | 9/10 (%90.0) |
| 44 | Ribaund | 30 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 19 | Asist | 17 |
| 2 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 2 |
| 20 | Top Kaybı | 10 |
| 11 | Faul | 23 |
| 64 | Verimlilik (PIR) | 73 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Bellona Kayseri Basketbol 6, Galatasaray 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.11.2018Bellona Kayseri Basketbol 62-65 Galatasaray
- 23.02.2019Galatasaray 75-69 Bellona Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

