KBSL · 15. Hafta · 2019-2020 · 20 Ocak 2020 00:00
Galatasaray ilk çeyreği 20-9 kazanarak maçı erken kopardı. Botaş ikinci yarıda 44-42 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 20 | 19 | 19 | 23 | 81 |
| Botaş | 9 | 17 | 11 | 33 | 70 |
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.1 sezon ort. 75.9 | Tempo | 68.1 sezon ort. 71.0 |
| Hücum | ||
117.7 sezon ort. 108.7 | 100 hücumda sayı | 103.9 sezon ort. 93.4 |
62.3% sezon ort. 52.9% | eFG% | 48.4% sezon ort. 46.7% |
19.5% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 13.9% sezon ort. 16.7% |
32.0% sezon ort. 27.8% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 24.8% |
19.3% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 15.6% sezon ort. 21.6% |
35.1% sezon ort. 32.8% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 40.8% |
| Savunma | ||
103.9 sezon ort. 93.2 | 100 savunmada yenen sayı | 117.7 sezon ort. 96.4 |
48.4% sezon ort. 46.7% | Rakip eFG% | 62.3% sezon ort. 46.0% |
13.9% sezon ort. 17.9% | Zorlanan top kaybı | 19.5% sezon ort. 17.2% |
33.3% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 32.0% sezon ort. 32.3% |
15.6% sezon ort. 21.4% | Rakip serbest atış oranı | 19.3% sezon ort. 20.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Farhiya Abdi Botaş · 33 dk+11.8 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 34 dk+10.1 PIR
- Sinem Ataş Galatasaray · 20 dk+9.6 PIR
- Sude Yılmaz Galatasaray · 13 dk+6.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bria Nicole Hartley Galatasaray · 30 dk−13.4 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 38 dk−5.8 PIR
- Marina Bas Botaş · 25 dk−5.4 PIR
- Victoria Macaulay Galatasaray · 25 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tilbe Şenyürek 100 asist barajını geçti
- Dragana Stankovic 25 blok barajını geçti
- Frida Eldebrink 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 68.8 | 68.1 | 117.7 | 62.3% | 19.5% | 32.0% | 19.3% | 103.9 | 48.4% | 13.9% | 66.7% | 15.6% | +13.8 |
| Botaş | 67.4 | 68.1 | 103.9 | 48.4% | 13.9% | 33.3% | 15.6% | 117.7 | 62.3% | 19.5% | 68.0% | 19.3% | -13.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 31/57 (%54.4) | Saha İçi Şut | 27/64 (%42.2) |
| 22/37 (%59.5) | 2 Sayı | 19/40 (%47.5) |
| 9/20 (%45.0) | 3 Sayı | 8/24 (%33.3) |
| 10/11 (%90.9) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 32 | Ribaund | 29 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 17 |
| 23 | Asist | 13 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 4 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 11 |
| 21 | Faul | 16 |
| 102 | Verimlilik (PIR) | 71 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Galatasaray 6, Botaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 19.10.2019Botaş 64-76 Galatasaray
- 19.01.2020Galatasaray 81-70 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

