KBSL · 11. Hafta · 2019-2020 · 25 Aralık 2019 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 44-46 geride kapattı, ikinci yarıyı 61-50 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 23 | 21 | 26 | 35 | 105 |
| Hatay BŞB. | 21 | 25 | 21 | 29 | 96 |
| Galatasaray | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.9 sezon ort. 75.3 | Tempo | 77.9 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
134.3 sezon ort. 107.7 | 100 hücumda sayı | 123.6 sezon ort. 100.7 |
65.1% sezon ort. 52.6% | eFG% | 55.1% sezon ort. 47.9% |
9.2% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 10.3% sezon ort. 13.2% |
26.5% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 27.8% |
19.2% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 31.9% sezon ort. 20.0% |
38.4% sezon ort. 32.5% | Üçlük payı | 39.1% sezon ort. 39.5% |
| Savunma | ||
123.6 sezon ort. 92.0 | 100 savunmada yenen sayı | 134.3 sezon ort. 104.1 |
55.1% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 65.1% sezon ort. 48.6% |
10.3% sezon ort. 18.1% | Zorlanan top kaybı | 9.2% sezon ort. 14.2% |
27.0% sezon ort. 28.3% | Rakip hücum ribaundu % | 26.5% sezon ort. 30.3% |
31.9% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 19.2% sezon ort. 21.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Hind Ben Abdelkader Hatay BŞB. · 40 dk+20.5 PIR
- Bria Nicole Hartley Galatasaray · 37 dk+17.3 PIR
- Gizem Başaran Turan Hatay BŞB. · 36 dk+11.8 PIR
- Tilbe Şenyürek Galatasaray · 24 dk+8.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Haley Mc Closkey Peters Hatay BŞB. · 40 dk−2.8 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 21 dk−0.9 PIR
- Sude Yılmaz Galatasaray · 16 dk−0.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 78.2 | 77.9 | 134.3 | 65.1% | 9.2% | 26.5% | 19.2% | 123.6 | 55.1% | 10.3% | 73.0% | 31.9% | +10.8 |
| Hatay BŞB. | 77.7 | 77.9 | 123.6 | 55.1% | 10.3% | 27.0% | 31.9% | 134.3 | 65.1% | 9.2% | 73.5% | 19.2% | -10.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 41/73 (%56.2) | Saha İçi Şut | 32/69 (%46.4) |
| 28/45 (%62.2) | 2 Sayı | 20/42 (%47.6) |
| 13/28 (%46.4) | 3 Sayı | 12/27 (%44.4) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 20/22 (%90.9) |
| 36 | Ribaund | 35 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 36 | Asist | 25 |
| 4 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 1 |
| 8 | Top Kaybı | 9 |
| 21 | Faul | 18 |
| 137 | Verimlilik (PIR) | 113 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Galatasaray 8, Hatay BŞB. 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-0
- 24.12.2019Galatasaray 105-96 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

