KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2018-2019 · 17 Nisan 2019 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Hatay BŞB. karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 11 | 15 | 15 | 21 | 62 |
| Galatasaray | 7 | 23 | 22 | 11 | 63 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.4 sezon ort. 73.4 | Tempo | 68.4 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
92.3 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 90.4 sezon ort. 97.7 |
44.0% sezon ort. 50.7% | eFG% | 42.9% sezon ort. 47.5% |
15.8% sezon ort. 14.3% | Top kaybı oranı | 15.4% sezon ort. 15.4% |
24.3% sezon ort. 29.8% | Hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 28.9% |
24.1% sezon ort. 19.9% | Serbest atış oranı | 39.3% sezon ort. 18.6% |
50.0% sezon ort. 37.5% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 34.1% |
| Savunma | ||
90.4 sezon ort. 92.4 | 100 savunmada yenen sayı | 92.3 sezon ort. 91.7 |
42.9% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 44.0% sezon ort. 46.5% |
15.4% sezon ort. 17.7% | Zorlanan top kaybı | 15.8% sezon ort. 19.1% |
21.1% sezon ort. 26.1% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 26.5% |
39.3% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 24.1% sezon ort. 25.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Riquna Uneik Williams Hatay BŞB. · 37 dk+10.4 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 33 dk+7.2 PIR
- Eda Şahin Galatasaray · 20 dk+6.3 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Hatay BŞB. · 20 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 19 dk−15.1 PIR
- Marica Gajic Hatay BŞB. · 36 dk−10.2 PIR
- Gizem Başaran Turan Hatay BŞB. · 14 dk−8.5 PIR
- Monika Grigalauskyte Galatasaray · 32 dk−8.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 67.2 | 68.4 | 92.3 | 44.0% | 15.8% | 24.3% | 24.1% | 90.4 | 42.9% | 15.4% | 78.9% | 39.3% | +1.9 |
| Galatasaray | 69.7 | 68.4 | 90.4 | 42.9% | 15.4% | 21.1% | 39.3% | 92.3 | 44.0% | 15.8% | 75.7% | 24.1% | -1.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 21/58 (%36.2) | Saha İçi Şut | 22/56 (%39.3) |
| 12/29 (%41.4) | 2 Sayı | 18/37 (%48.6) |
| 9/29 (%31.0) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 15/22 (%68.2) |
| 39 | Ribaund | 36 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 15 | Asist | 9 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 19 | Faul | 19 |
| 70 | Verimlilik (PIR) | 62 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Hatay BŞB. 4, Galatasaray 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 22.12.2018Hatay BŞB. 85-70 Galatasaray
- 22.03.2019Galatasaray 67-65 Hatay BŞB.
- 16.04.2019Hatay BŞB. 62-63 Galatasaray
- 19.04.2019Galatasaray 70-59 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

