KBSL · 24. Hafta · 2018-2019 · 30 Mart 2019 00:00
Mersin BŞB. ilk çeyreği 21-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 21 | 20 | 22 | 19 | 82 |
| Galatasaray | 13 | 20 | 14 | 23 | 70 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.2 sezon ort. 75.3 | Tempo | 71.2 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
116.0 sezon ort. 108.0 | 100 hücumda sayı | 97.8 sezon ort. 97.5 |
53.0% sezon ort. 52.4% | eFG% | 46.7% sezon ort. 47.4% |
15.3% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 15.3% |
40.0% sezon ort. 29.8% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 28.7% |
19.7% sezon ort. 26.8% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 19.0% |
36.4% sezon ort. 37.7% | Üçlük payı | 27.9% sezon ort. 34.3% |
| Savunma | ||
97.8 sezon ort. 91.0 | 100 savunmada yenen sayı | 116.0 sezon ort. 91.0 |
46.7% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 53.0% sezon ort. 46.2% |
17.2% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 15.3% sezon ort. 19.1% |
27.8% sezon ort. 30.6% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 26.1% |
24.6% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 25.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 30 dk+18.6 PIR
- Burcu Yağan Mersin BŞB. · 24 dk+10.1 PIR
- Sinem Ataş Galatasaray · 22 dk+6.1 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 20 dk+5.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 31 dk−15.5 PIR
- Farhiya Abdi Galatasaray · 29 dk−8.0 PIR
- Ashley Janeen Walker Mersin BŞB. · 34 dk−7.4 PIR
- Alperi Onar Galatasaray · 14 dk−6.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gintare Petronyte 750 ribaund barajını geçti
- Gintare Petronyte 150 blok barajını geçti
- Moriah Elise Jefferson 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 70.7 | 71.2 | 116.0 | 53.0% | 15.3% | 40.0% | 19.7% | 97.8 | 46.7% | 17.2% | 72.2% | 24.6% | +18.2 |
| Galatasaray | 71.6 | 71.2 | 97.8 | 46.7% | 17.2% | 27.8% | 24.6% | 116.0 | 53.0% | 15.3% | 60.0% | 19.7% | -18.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 31/66 (%47.0) | Saha İçi Şut | 25/61 (%41.0) |
| 23/42 (%54.8) | 2 Sayı | 18/44 (%40.9) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 7/17 (%41.2) |
| 12/13 (%92.3) | Serbest Atış | 13/15 (%86.7) |
| 40 | Ribaund | 31 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 25 | Asist | 18 |
| 9 | Top Çalma | 11 |
| 6 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 14 |
| 20 | Faul | 18 |
| 113 | Verimlilik (PIR) | 79 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Mersin BŞB. 3, Galatasaray 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 25.12.2018Galatasaray 71-78 Mersin BŞB.
- 29.03.2019Mersin BŞB. 82-70 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

