KBSL · 20. Hafta · 2018-2019 · 24 Şubat 2019 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 36-41 geride kapattı, ikinci yarıyı 39-28 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 17 | 19 | 12 | 27 | 75 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 17 | 24 | 18 | 10 | 69 |
| Galatasaray | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.8 sezon ort. 72.3 | Tempo | 77.8 sezon ort. 74.0 |
| Hücum | ||
94.6 sezon ort. 97.6 | 100 hücumda sayı | 90.5 sezon ort. 95.5 |
50.8% sezon ort. 47.3% | eFG% | 48.1% sezon ort. 48.3% |
18.8% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 25.8% sezon ort. 19.6% |
17.6% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 28.1% sezon ort. 30.7% |
18.8% sezon ort. 19.1% | Serbest atış oranı | 38.9% sezon ort. 31.4% |
45.3% sezon ort. 33.7% | Üçlük payı | 29.6% sezon ort. 31.8% |
| Savunma | ||
90.5 sezon ort. 91.8 | 100 savunmada yenen sayı | 94.6 sezon ort. 104.6 |
48.1% sezon ort. 46.4% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 50.8% |
25.8% sezon ort. 18.8% | Zorlanan top kaybı | 18.8% sezon ort. 15.7% |
28.1% sezon ort. 26.4% | Rakip hücum ribaundu % | 17.6% sezon ort. 29.0% |
38.9% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 18.8% sezon ort. 21.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 36 dk+10.3 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 36 dk+10.3 PIR
- Odyssey Celeste Sims Bellona Kayseri Basketbol · 40 dk+8.3 PIR
- Gamze Takmaz Bellona Kayseri Basketbol · 36 dk+6.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ifunanya Debbie Ibekwe Bellona Kayseri Basketbol · 38 dk−13.9 PIR
- Tuğba Oral Bellona Kayseri Basketbol · 28 dk−9.4 PIR
- Sinem Ataş Galatasaray · 28 dk−9.3 PIR
- Monika Grigalauskyte Galatasaray · 21 dk−7.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Victoria Macaulay 25 top çalma barajını geçti
- İnci Güçlü 50. maçına çıktı
- Işıl Alben 1.000 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 79.3 | 77.8 | 94.6 | 50.8% | 18.8% | 17.6% | 18.8% | 90.5 | 48.1% | 25.8% | 71.9% | 38.9% | +4.1 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 76.2 | 77.8 | 90.5 | 48.1% | 25.8% | 28.1% | 38.9% | 94.6 | 50.8% | 18.8% | 82.4% | 18.8% | -4.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 28/64 (%43.8) | Saha İçi Şut | 24/54 (%44.4) |
| 19/35 (%54.3) | 2 Sayı | 20/38 (%52.6) |
| 9/29 (%31.0) | 3 Sayı | 4/16 (%25.0) |
| 10/12 (%83.3) | Serbest Atış | 17/21 (%81.0) |
| 29 | Ribaund | 37 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 21 | Asist | 17 |
| 11 | Top Çalma | 12 |
| 3 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 22 |
| 21 | Faul | 17 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 81 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Galatasaray 4, Bellona Kayseri Basketbol 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 30.11.2018Bellona Kayseri Basketbol 62-65 Galatasaray
- 23.02.2019Galatasaray 75-69 Bellona Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

