KBSL · 17. Hafta · 2018-2019 · 3 Şubat 2019 00:00
Çukurova Basketbol 2. çeyreği 28-11 kazanarak farkı açtı. Galatasaray ikinci yarıda 35-31 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 28 | 28 | 18 | 13 | 87 |
| Galatasaray | 12 | 11 | 20 | 15 | 58 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.4 sezon ort. 75.4 | Tempo | 73.4 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
116.9 sezon ort. 113.2 | 100 hücumda sayı | 80.0 sezon ort. 98.0 |
60.6% sezon ort. 56.9% | eFG% | 36.3% sezon ort. 47.7% |
14.6% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 18.7% sezon ort. 15.3% |
27.6% sezon ort. 34.3% | Hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 28.6% |
15.2% sezon ort. 19.7% | Serbest atış oranı | 27.4% sezon ort. 18.9% |
36.4% sezon ort. 35.0% | Üçlük payı | 37.1% sezon ort. 34.0% |
| Savunma | ||
80.0 sezon ort. 87.3 | 100 savunmada yenen sayı | 116.9 sezon ort. 90.9 |
36.3% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 60.6% sezon ort. 45.9% |
18.7% sezon ort. 19.7% | Zorlanan top kaybı | 14.6% sezon ort. 19.1% |
30.2% sezon ort. 24.8% | Rakip hücum ribaundu % | 27.6% sezon ort. 26.4% |
27.4% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 15.2% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Liudmyla Naumenko Çukurova Basketbol · 28 dk+5.4 PIR
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 20 dk+2.9 PIR
- Sevgi Uzun Çukurova Basketbol · 22 dk+2.6 PIR
- Sera Özelçi Çukurova Basketbol · 20 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Galatasaray · 13 dk−9.3 PIR
- Nazlı Bircan Gökdemir Galatasaray · 9 dk−8.9 PIR
- Farhiya Abdi Galatasaray · 30 dk−4.2 PIR
- Şaziye İvegin Üner Çukurova Basketbol · 13 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Nazlı Bircan Gökdemir 100. maçına çıktı
- Monika Grigalauskyte 100 sayı barajını geçti
- Liudmyla Naumenko 10 blok barajını geçti
- Moriah Elise Jefferson 100 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 74.4 | 73.4 | 116.9 | 60.6% | 14.6% | 27.6% | 15.2% | 80.0 | 36.3% | 18.7% | 69.8% | 27.4% | +36.9 |
| Galatasaray | 72.5 | 73.4 | 80.0 | 36.3% | 18.7% | 30.2% | 27.4% | 116.9 | 60.6% | 14.6% | 72.4% | 15.2% | -36.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 36/66 (%54.5) | Saha İçi Şut | 20/62 (%32.3) |
| 28/42 (%66.7) | 2 Sayı | 15/39 (%38.5) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 5/23 (%21.7) |
| 7/10 (%70.0) | Serbest Atış | 13/17 (%76.5) |
| 38 | Ribaund | 34 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 23 | Asist | 10 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 4 | Blok | 0 |
| 12 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 14 |
| 116 | Verimlilik (PIR) | 50 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Çukurova Basketbol 2, Galatasaray 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 03.11.2018Galatasaray 64-70 Çukurova Basketbol
- 02.02.2019Çukurova Basketbol 87-58 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

