KBSL · 15. Hafta · 2018-2019 · 19 Ocak 2019 00:00
Çukurova Basketbol ilk çeyreği 24-10 kazanarak maçı erken kopardı. OGM Ormanspor ikinci yarıda 35-34 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 24 | 17 | 14 | 20 | 75 |
| OGM Ormanspor | 10 | 17 | 16 | 19 | 62 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.4 sezon ort. 75.3 | Tempo | 77.4 sezon ort. 73.7 |
| Hücum | ||
93.0 sezon ort. 114.0 | 100 hücumda sayı | 83.7 sezon ort. 100.8 |
43.1% sezon ort. 57.4% | eFG% | 47.1% sezon ort. 50.6% |
19.4% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 23.7% sezon ort. 17.6% |
33.3% sezon ort. 34.1% | Hücum ribaundu % | 6.9% sezon ort. 27.4% |
33.8% sezon ort. 19.2% | Serbest atış oranı | 31.4% sezon ort. 23.0% |
27.7% sezon ort. 35.2% | Üçlük payı | 25.5% sezon ort. 34.1% |
| Savunma | ||
83.7 sezon ort. 87.2 | 100 savunmada yenen sayı | 93.0 sezon ort. 98.0 |
47.1% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 43.1% sezon ort. 47.3% |
23.7% sezon ort. 19.6% | Zorlanan top kaybı | 19.4% sezon ort. 13.9% |
6.9% sezon ort. 25.4% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 26.5% |
31.4% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 33.8% sezon ort. 15.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 26 dk+6.1 PIR
- Liudmyla Naumenko Çukurova Basketbol · 34 dk+5.4 PIR
- Sevgi Uzun Çukurova Basketbol · 18 dk+1.2 PIR
- Aneika Anna Kay Henry OGM Ormanspor · 34 dk+0.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Avcı Yılmaz Çukurova Basketbol · 24 dk−13.9 PIR
- Pelin Bilgiç Çukurova Basketbol · 22 dk−7.7 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 28 dk−6.0 PIR
- Şaziye İvegin Üner Çukurova Basketbol · 22 dk−5.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Pelin Bilgiç 200. maçına çıktı
- Pelin Bilgiç 500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 80.7 | 77.4 | 93.0 | 43.1% | 19.4% | 33.3% | 33.8% | 83.7 | 47.1% | 23.7% | 93.1% | 31.4% | +9.2 |
| OGM Ormanspor | 74.0 | 77.4 | 83.7 | 47.1% | 23.7% | 6.9% | 31.4% | 93.0 | 43.1% | 19.4% | 66.7% | 33.8% | -9.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 27/65 (%41.5) | Saha İçi Şut | 22/51 (%43.1) |
| 25/47 (%53.2) | 2 Sayı | 18/38 (%47.4) |
| 2/18 (%11.1) | 3 Sayı | 4/13 (%30.8) |
| 19/22 (%86.4) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 39 | Ribaund | 26 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 2 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 17 | Asist | 17 |
| 12 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 3 |
| 18 | Top Kaybı | 18 |
| 15 | Faul | 16 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 69 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Çukurova Basketbol 2, OGM Ormanspor 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 19.10.2018OGM Ormanspor 64-71 Çukurova Basketbol
- 18.01.2019Çukurova Basketbol 75-62 OGM Ormanspor
- 15.04.2019Çukurova Basketbol 101-53 OGM Ormanspor
- 18.04.2019OGM Ormanspor 44-75 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

