KBSL · 20. Hafta · 2018-2019 · 23 Şubat 2019 00:00
Mersin BŞB. 2. çeyreği 22-12 kazanarak farkı açtı. Fenerbahçe ikinci yarıda 51-46 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 25 | 22 | 22 | 24 | 93 |
| Fenerbahçe | 20 | 12 | 19 | 32 | 83 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 75.2 | Tempo | 73.6 sezon ort. 70.4 |
| Hücum | ||
126.4 sezon ort. 107.6 | 100 hücumda sayı | 112.6 sezon ort. 113.5 |
64.0% sezon ort. 52.1% | eFG% | 54.4% sezon ort. 54.8% |
18.2% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 16.0% sezon ort. 14.8% |
34.6% sezon ort. 30.1% | Hücum ribaundu % | 37.8% sezon ort. 33.5% |
42.1% sezon ort. 26.0% | Serbest atış oranı | 19.1% sezon ort. 21.9% |
45.6% sezon ort. 37.4% | Üçlük payı | 38.2% sezon ort. 32.7% |
| Savunma | ||
112.6 sezon ort. 90.5 | 100 savunmada yenen sayı | 126.4 sezon ort. 88.0 |
54.4% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 64.0% sezon ort. 43.3% |
16.0% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 18.2% sezon ort. 15.9% |
37.8% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 34.6% sezon ort. 21.8% |
19.1% sezon ort. 23.1% | Rakip serbest atış oranı | 42.1% sezon ort. 19.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Mersin BŞB. · 23 dk+10.3 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 32 dk+6.9 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 24 dk+3.6 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 25 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 23 dk−8.5 PIR
- Ashley Janeen Walker Mersin BŞB. · 35 dk−6.7 PIR
- Bria Nicole Hartley Fenerbahçe · 29 dk−5.5 PIR
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 27 dk−2.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 73.6 | 73.6 | 126.4 | 64.0% | 18.2% | 34.6% | 42.1% | 112.6 | 54.4% | 16.0% | 62.2% | 19.1% | +13.8 |
| Fenerbahçe | 73.7 | 73.6 | 112.6 | 54.4% | 16.0% | 37.8% | 19.1% | 126.4 | 64.0% | 18.2% | 65.4% | 42.1% | -13.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 30/57 (%52.6) | Saha İçi Şut | 33/68 (%48.5) |
| 17/31 (%54.8) | 2 Sayı | 25/42 (%59.5) |
| 13/26 (%50.0) | 3 Sayı | 8/26 (%30.8) |
| 20/24 (%83.3) | Serbest Atış | 9/13 (%69.2) |
| 32 | Ribaund | 31 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 17 |
| 23 | Asist | 24 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 20 |
| 111 | Verimlilik (PIR) | 94 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Mersin BŞB. 2, Fenerbahçe 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.12.2018Fenerbahçe 81-56 Mersin BŞB.
- 22.02.2019Mersin BŞB. 93-83 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

