KBSL · 16. Hafta · 2018-2019 · 26 Ocak 2019 00:00
Botaş ilk yarıyı 37-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 38-23 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 23 | 15 | 17 | 6 | 61 |
| Botaş | 22 | 15 | 22 | 16 | 75 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.4 sezon ort. 75.4 | Tempo | 66.4 sezon ort. 71.4 |
| Hücum | ||
91.3 sezon ort. 108.8 | 100 hücumda sayı | 113.6 sezon ort. 99.1 |
46.6% sezon ort. 52.6% | eFG% | 48.4% sezon ort. 48.1% |
21.3% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 11.5% sezon ort. 15.6% |
36.1% sezon ort. 30.0% | Hücum ribaundu % | 34.3% sezon ort. 27.8% |
19.0% sezon ort. 26.8% | Serbest atış oranı | 25.8% sezon ort. 20.7% |
34.5% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 38.7% sezon ort. 36.4% |
| Savunma | ||
113.6 sezon ort. 90.5 | 100 savunmada yenen sayı | 91.3 sezon ort. 88.8 |
48.4% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 46.6% sezon ort. 44.2% |
11.5% sezon ort. 18.9% | Zorlanan top kaybı | 21.3% sezon ort. 18.6% |
34.3% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 28.0% |
25.8% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 21.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams Botaş · 37 dk+8.7 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 24 dk+5.0 PIR
- Tijana Krivacevic Botaş · 21 dk+2.3 PIR
- Claudia Monica Cuic Botaş · 37 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 29 dk−17.7 PIR
- Ivon Anderson Mersin BŞB. · 22 dk−7.4 PIR
- Burcu Yağan Mersin BŞB. · 17 dk−7.3 PIR
- Melis Talay Mersin BŞB. · 28 dk−6.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 66.8 | 66.4 | 91.3 | 46.6% | 21.3% | 36.1% | 19.0% | 113.6 | 48.4% | 11.5% | 65.7% | 25.8% | -22.3 |
| Botaş | 66.0 | 66.4 | 113.6 | 48.4% | 11.5% | 34.3% | 25.8% | 91.3 | 46.6% | 21.3% | 63.9% | 19.0% | +22.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 24/58 (%41.4) | Saha İçi Şut | 27/62 (%43.5) |
| 18/38 (%47.4) | 2 Sayı | 21/38 (%55.3) |
| 6/20 (%30.0) | 3 Sayı | 6/24 (%25.0) |
| 7/11 (%63.6) | Serbest Atış | 15/16 (%93.8) |
| 36 | Ribaund | 35 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 15 | Asist | 23 |
| 7 | Top Çalma | 11 |
| 2 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 9 |
| 18 | Faul | 18 |
| 66 | Verimlilik (PIR) | 101 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Mersin BŞB. 2, Botaş 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 26.10.2018Botaş 86-66 Mersin BŞB.
- 25.01.2019Mersin BŞB. 61-75 Botaş
- 15.04.2019Botaş 51-61 Mersin BŞB.
- 18.04.2019Mersin BŞB. 57-74 Botaş
- 21.04.2019Botaş 64-62 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

