KBSL · 14. Hafta · 2018-2019 · 13 Ocak 2019 00:00
Botaş 3. çeyreği 24-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 14 | 12 | 13 | 9 | 48 |
| Botaş | 24 | 22 | 24 | 11 | 81 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.3 sezon ort. 74.2 | Tempo | 73.3 sezon ort. 71.2 |
| Hücum | ||
65.9 sezon ort. 81.9 | 100 hücumda sayı | 109.8 sezon ort. 99.2 |
28.6% sezon ort. 38.6% | eFG% | 54.8% sezon ort. 47.9% |
12.8% sezon ort. 17.1% | Top kaybı oranı | 19.4% sezon ort. 15.3% |
24.5% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 38.9% sezon ort. 27.6% |
15.7% sezon ort. 20.9% | Serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 20.5% |
32.9% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 36.5% |
| Savunma | ||
109.8 sezon ort. 110.4 | 100 savunmada yenen sayı | 65.9 sezon ort. 89.6 |
54.8% sezon ort. 52.9% | Rakip eFG% | 28.6% sezon ort. 44.8% |
19.4% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 12.8% sezon ort. 18.9% |
38.9% sezon ort. 37.3% | Rakip hücum ribaundu % | 24.5% sezon ort. 28.4% |
32.3% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 15.7% sezon ort. 21.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Olcay Çakır Turgut Botaş · 36 dk+10.5 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 14 dk+9.0 PIR
- Hande Güven İstanbul Üniversitesi · 22 dk+8.6 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 16 dk+7.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gülse Uğur İstanbul Üniversitesi · 24 dk−7.1 PIR
- Imani Leshae Watkins İstanbul Üniversitesi · 19 dk−5.2 PIR
- Şevval Akalan İstanbul Üniversitesi · 28 dk−5.1 PIR
- Kübra Erat Botaş · 12 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 72.8 | 73.3 | 65.9 | 28.6% | 12.8% | 24.5% | 15.7% | 109.8 | 54.8% | 19.4% | 61.1% | 32.3% | -43.9 |
| Botaş | 73.8 | 73.3 | 109.8 | 54.8% | 19.4% | 38.9% | 32.3% | 65.9 | 28.6% | 12.8% | 75.5% | 15.7% | +43.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 17/70 (%24.3) | Saha İçi Şut | 31/62 (%50.0) |
| 11/47 (%23.4) | 2 Sayı | 25/41 (%61.0) |
| 6/23 (%26.1) | 3 Sayı | 6/21 (%28.6) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 13/20 (%65.0) |
| 35 | Ribaund | 54 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 40 |
| 14 | Asist | 22 |
| 9 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 3 |
| 11 | Top Kaybı | 17 |
| 23 | Faul | 13 |
| 40 | Verimlilik (PIR) | 111 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 4, Botaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 12.10.2018Botaş 79-49 İstanbul Üniversitesi
- 12.01.2019İstanbul Üniversitesi 48-81 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

