KBSL · 13. Hafta · 2018-2019 · 6 Ocak 2019 00:00

56 - 80

Mersin BŞB. 3. çeyreği 22-10 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 16 | 12 | 10 | 18 | 56 |
| Mersin BŞB. | 25 | 20 | 22 | 13 | 80 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.8 sezon ort. 74.2 | Tempo | 73.8 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
74.3 sezon ort. 81.6 | 100 hücumda sayı | 110.7 sezon ort. 108.1 |
32.7% sezon ort. 38.5% | eFG% | 51.5% sezon ort. 52.5% |
16.8% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 10.9% sezon ort. 16.1% |
39.2% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 30.3% |
13.3% sezon ort. 21.0% | Serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 26.8% |
26.7% sezon ort. 29.8% | Üçlük payı | 33.8% sezon ort. 37.8% |
| Savunma | ||
110.7 sezon ort. 110.4 | 100 savunmada yenen sayı | 74.3 sezon ort. 91.8 |
51.5% sezon ort. 53.1% | Rakip eFG% | 32.7% sezon ort. 45.0% |
10.9% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 16.8% sezon ort. 18.7% |
27.8% sezon ort. 37.7% | Rakip hücum ribaundu % | 39.2% sezon ort. 30.1% |
17.6% sezon ort. 23.4% | Rakip serbest atış oranı | 13.3% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Mersin BŞB. · 23 dk+8.1 PIR
- Ashley Janeen Walker Mersin BŞB. · 26 dk+6.5 PIR
- Melis Talay Mersin BŞB. · 27 dk+6.2 PIR
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 20 dk+5.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melisa Korkmaz Mersin BŞB. · 22 dk−6.4 PIR
- Meltem Topaloğlu İstanbul Üniversitesi · 15 dk−3.7 PIR
- Yasemin Güneş İstanbul Üniversitesi · 29 dk−3.5 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 19 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Şevval Akalan 100 sayı barajını geçti
- Melisa Korkmaz 50 asist barajını geçti
- Ashley Janeen Walker 250 ribaund barajını geçti
- Yasemin Güneş 100 ribaund barajını geçti
- Hande Güven 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 75.4 | 73.8 | 74.3 | 32.7% | 16.8% | 39.2% | 13.3% | 110.7 | 51.5% | 10.9% | 72.2% | 17.6% | -36.4 |
| Mersin BŞB. | 72.3 | 73.8 | 110.7 | 51.5% | 10.9% | 27.8% | 17.6% | 74.3 | 32.7% | 16.8% | 60.8% | 13.3% | +36.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 23/75 (%30.7) | Saha İçi Şut | 31/68 (%45.6) |
| 20/55 (%36.4) | 2 Sayı | 23/45 (%51.1) |
| 3/20 (%15.0) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 7/10 (%70.0) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 46 | Ribaund | 41 |
| 20 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 11 | Asist | 27 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 3 |
| 16 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 12 |
| 48 | Verimlilik (PIR) | 111 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 2, Mersin BŞB. 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 05.01.2019İstanbul Üniversitesi 56-80 Mersin BŞB.
- 12.04.2019Mersin BŞB. 90-59 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.