KBSL · 25. Hafta · 2017-2018 · 7 Nisan 2018 00:00
İstanbul Üniversitesi 4. çeyreği 23-10 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 14 | 19 | 18 | 23 | 74 |
| Botaş | 22 | 10 | 24 | 10 | 66 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.7 sezon ort. 71.7 | Tempo | 65.7 sezon ort. 70.6 |
| Hücum | ||
112.9 sezon ort. 93.0 | 100 hücumda sayı | 100.4 sezon ort. 97.0 |
51.8% sezon ort. 44.4% | eFG% | 60.2% sezon ort. 46.7% |
17.4% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 25.4% sezon ort. 16.1% |
48.4% sezon ort. 30.8% | Hücum ribaundu % | 34.6% sezon ort. 27.8% |
42.9% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 7.4% sezon ort. 24.5% |
16.1% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 42.6% sezon ort. 34.8% |
| Savunma | ||
100.4 sezon ort. 113.7 | 100 savunmada yenen sayı | 112.9 sezon ort. 92.3 |
60.2% sezon ort. 52.0% | Rakip eFG% | 51.8% sezon ort. 41.6% |
25.4% sezon ort. 13.7% | Zorlanan top kaybı | 17.4% sezon ort. 13.2% |
34.6% sezon ort. 36.5% | Rakip hücum ribaundu % | 48.4% sezon ort. 28.4% |
7.4% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 42.9% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Emirtekin Botaş · 34 dk+6.8 PIR
- Claudia Monica Cuic İstanbul Üniversitesi · 40 dk+6.1 PIR
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 38 dk+3.1 PIR
- Miray Şahin İstanbul Üniversitesi · 34 dk+2.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Botaş · 36 dk−11.0 PIR
- Maryia Papova Botaş · 30 dk−5.6 PIR
- İlayda Güner İstanbul Üniversitesi · 21 dk−2.8 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 38 dk−2.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 65.6 | 65.7 | 112.9 | 51.8% | 17.4% | 48.4% | 42.9% | 100.4 | 60.2% | 25.4% | 65.4% | 7.4% | +12.5 |
| Botaş | 65.8 | 65.7 | 100.4 | 60.2% | 25.4% | 34.6% | 7.4% | 112.9 | 51.8% | 17.4% | 51.6% | 42.9% | -12.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/56 (%48.2) | Saha İçi Şut | 27/54 (%50.0) |
| 23/47 (%48.9) | 2 Sayı | 16/31 (%51.6) |
| 4/9 (%44.4) | 3 Sayı | 11/23 (%47.8) |
| 16/24 (%66.7) | Serbest Atış | 1/4 (%25.0) |
| 32 | Ribaund | 25 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 17 | Savunma Ribaundu | 16 |
| 12 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 19 |
| 14 | Faul | 18 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 64 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 3, Botaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.12.2017Botaş 66-50 İstanbul Üniversitesi
- 06.04.2018İstanbul Üniversitesi 74-66 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

