KBSL · 22. Hafta · 2017-2018 · 24 Mart 2018 00:00
Beşiktaş ilk çeyreği 20-8 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 20 | 14 | 20 | 20 | 74 |
| İstanbul Üniversitesi | 8 | 26 | 16 | 13 | 63 |
| Beşiktaş | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.0 sezon ort. 70.1 | Tempo | 71.0 sezon ort. 71.4 |
| Hücum | ||
104.0 sezon ort. 99.2 | 100 hücumda sayı | 88.9 sezon ort. 94.0 |
51.7% sezon ort. 46.5% | eFG% | 44.4% sezon ort. 44.7% |
17.5% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 18.3% sezon ort. 16.9% |
27.3% sezon ort. 25.1% | Hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 31.4% |
23.3% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 17.7% sezon ort. 23.8% |
40.0% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 16.1% sezon ort. 29.6% |
| Savunma | ||
88.9 sezon ort. 100.7 | 100 savunmada yenen sayı | 104.0 sezon ort. 113.6 |
44.4% sezon ort. 48.0% | Rakip eFG% | 51.7% sezon ort. 52.3% |
18.3% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 17.5% sezon ort. 14.0% |
29.7% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 36.8% |
17.7% sezon ort. 24.7% | Rakip serbest atış oranı | 23.3% sezon ort. 25.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Burcu Yağan Beşiktaş · 28 dk+17.9 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 34 dk+7.3 PIR
- Claudia Monica Cuic İstanbul Üniversitesi · 39 dk+3.4 PIR
- Tyrone Bernice Mosby Beşiktaş · 24 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aisha Balarabe İstanbul Üniversitesi · 21 dk−10.5 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 24 dk−8.9 PIR
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 39 dk−5.3 PIR
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 30 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 71.2 | 71.0 | 104.0 | 51.7% | 17.5% | 27.3% | 23.3% | 88.9 | 44.4% | 18.3% | 70.3% | 17.7% | +15.1 |
| İstanbul Üniversitesi | 70.8 | 71.0 | 88.9 | 44.4% | 18.3% | 29.7% | 17.7% | 104.0 | 51.7% | 17.5% | 72.7% | 23.3% | -15.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 27/60 (%45.0) | Saha İçi Şut | 26/62 (%41.9) |
| 19/36 (%52.8) | 2 Sayı | 23/52 (%44.2) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 3/10 (%30.0) |
| 12/14 (%85.7) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 35 | Ribaund | 35 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 17 | Asist | 15 |
| 7 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 15 |
| 16 | Faul | 16 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 65 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Beşiktaş 4, İstanbul Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 08.12.2017İstanbul Üniversitesi 62-92 Beşiktaş
- 23.03.2018Beşiktaş 74-63 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

