KBSL · 14. Hafta · 2018-2019 · 13 Ocak 2019 00:00

60 - 64

Mersin BŞB. ilk yarıyı 27-29 geride kapattı, ikinci yarıyı 37-31 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 18 | 11 | 20 | 11 | 60 |
| Mersin BŞB. | 18 | 9 | 18 | 19 | 64 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.2 sezon ort. 73.4 | Tempo | 69.2 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
84.2 sezon ort. 106.9 | 100 hücumda sayı | 95.3 sezon ort. 108.6 |
36.6% sezon ort. 51.0% | eFG% | 50.9% sezon ort. 52.5% |
14.2% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 18.4% sezon ort. 15.9% |
28.9% sezon ort. 29.6% | Hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 30.3% |
17.9% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 26.6% |
32.8% sezon ort. 38.1% | Üçlük payı | 35.7% sezon ort. 37.7% |
| Savunma | ||
95.3 sezon ort. 92.2 | 100 savunmada yenen sayı | 84.2 sezon ort. 91.4 |
50.9% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 36.6% sezon ort. 44.8% |
18.4% sezon ort. 17.6% | Zorlanan top kaybı | 14.2% sezon ort. 18.8% |
25.7% sezon ort. 25.9% | Rakip hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 30.6% |
25.0% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 23.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ashley Janeen Walker Mersin BŞB. · 35 dk+4.6 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 36 dk+2.5 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Hatay BŞB. · 19 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Mersin BŞB. · 26 dk−18.0 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 38 dk−11.5 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 20 dk−9.7 PIR
- Riquna Uneik Williams Hatay BŞB. · 31 dk−7.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 71.3 | 69.2 | 84.2 | 36.6% | 14.2% | 28.9% | 17.9% | 95.3 | 50.9% | 18.4% | 74.3% | 25.0% | -11.1 |
| Mersin BŞB. | 67.2 | 69.2 | 95.3 | 50.9% | 18.4% | 25.7% | 25.0% | 84.2 | 36.6% | 14.2% | 71.1% | 17.9% | +11.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 22/67 (%32.8) | Saha İçi Şut | 25/56 (%44.6) |
| 17/45 (%37.8) | 2 Sayı | 18/36 (%50.0) |
| 5/22 (%22.7) | 3 Sayı | 7/20 (%35.0) |
| 11/12 (%91.7) | Serbest Atış | 7/14 (%50.0) |
| 39 | Ribaund | 41 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 14 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 4 |
| 12 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 22 |
| 64 | Verimlilik (PIR) | 83 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Hatay BŞB. 12, Mersin BŞB. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 12.10.2018Mersin BŞB. 58-65 Hatay BŞB.
- 12.01.2019Hatay BŞB. 60-64 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.