KBSL · Playoff Çeyrek Final 3. Maç · 2017-2018 · 30 Nisan 2018 00:00

64 - 56

Hatay BŞB. 2. çeyreği 26-7 kazanarak farkı açtı. Mersin BŞB. ikinci yarıda 34-24 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 14 | 26 | 9 | 15 | 64 |
| Mersin BŞB. | 15 | 7 | 15 | 19 | 56 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.6 sezon ort. 71.0 | Tempo | 71.6 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
90.2 sezon ort. 109.1 | 100 hücumda sayı | 77.5 sezon ort. 102.8 |
46.4% sezon ort. 52.2% | eFG% | 37.7% sezon ort. 46.4% |
15.8% sezon ort. 13.4% | Top kaybı oranı | 15.6% sezon ort. 14.2% |
14.7% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 34.6% |
32.1% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 26.9% |
23.2% sezon ort. 34.4% | Üçlük payı | 36.9% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
77.5 sezon ort. 98.5 | 100 savunmada yenen sayı | 90.2 sezon ort. 98.6 |
37.7% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 46.4% sezon ort. 45.4% |
15.6% sezon ort. 13.8% | Zorlanan top kaybı | 15.8% sezon ort. 14.5% |
24.4% sezon ort. 26.6% | Rakip hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 31.6% |
18.5% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 32.1% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 33 dk+4.9 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 21 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Krystal Victoria Thomas Mersin BŞB. · 39 dk−10.9 PIR
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 29 dk−10.8 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 40 dk−7.2 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 28 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 70.9 | 71.6 | 90.2 | 46.4% | 15.8% | 14.7% | 32.1% | 77.5 | 37.7% | 15.6% | 75.6% | 18.5% | +12.8 |
| Mersin BŞB. | 72.3 | 71.6 | 77.5 | 37.7% | 15.6% | 24.4% | 18.5% | 90.2 | 46.4% | 15.8% | 85.3% | 32.1% | -12.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 24/56 (%42.9) | Saha İçi Şut | 22/65 (%33.8) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 17/41 (%41.5) |
| 4/13 (%30.8) | 3 Sayı | 5/24 (%20.8) |
| 12/18 (%66.7) | Serbest Atış | 7/12 (%58.3) |
| 39 | Ribaund | 40 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 12 | Asist | 11 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 0 |
| 12 | Top Kaybı | 13 |
| 14 | Faul | 18 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 51 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Hatay BŞB. 10, Mersin BŞB. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 09.12.2017Mersin BŞB. 69-81 Hatay BŞB.
- 24.03.2018Hatay BŞB. 87-76 Mersin BŞB.
- 23.04.2018Hatay BŞB. 75-78 Mersin BŞB.
- 26.04.2018Mersin BŞB. 64-72 Hatay BŞB.
- 29.04.2018Hatay BŞB. 64-56 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.