KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2017-2018 · 24 Nisan 2018 00:00

75 - 78

Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Mersin BŞB. Hatay BŞB. karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 18 | 18 | 19 | 20 | 75 |
| Mersin BŞB. | 21 | 22 | 14 | 21 | 78 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.5 sezon ort. 71.1 | Tempo | 69.5 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
108.3 sezon ort. 108.5 | 100 hücumda sayı | 111.9 sezon ort. 101.5 |
46.4% sezon ort. 52.3% | eFG% | 54.8% sezon ort. 45.7% |
11.3% sezon ort. 13.6% | Top kaybı oranı | 12.9% sezon ort. 14.2% |
39.6% sezon ort. 28.3% | Hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 34.6% |
30.4% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 21.0% sezon ort. 26.8% |
40.6% sezon ort. 33.8% | Üçlük payı | 46.8% sezon ort. 35.3% |
| Savunma | ||
111.9 sezon ort. 97.3 | 100 savunmada yenen sayı | 108.3 sezon ort. 98.0 |
54.8% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 46.4% sezon ort. 45.4% |
12.9% sezon ort. 13.9% | Zorlanan top kaybı | 11.3% sezon ort. 14.7% |
22.2% sezon ort. 26.6% | Rakip hücum ribaundu % | 39.6% sezon ort. 30.7% |
21.0% sezon ort. 23.1% | Rakip serbest atış oranı | 30.4% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Krystal Victoria Thomas Mersin BŞB. · 36 dk+9.6 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 24 dk+8.0 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 28 dk+4.9 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Mersin BŞB. · 12 dk+4.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Hind Ben Abdelkader Hatay BŞB. · 34 dk−9.8 PIR
- Aija Jurjane Mersin BŞB. · 15 dk−5.1 PIR
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 30 dk−5.0 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 25 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 69.2 | 69.5 | 108.3 | 46.4% | 11.3% | 39.6% | 30.4% | 111.9 | 54.8% | 12.9% | 77.8% | 21.0% | -3.6 |
| Mersin BŞB. | 69.7 | 69.5 | 111.9 | 54.8% | 12.9% | 22.2% | 21.0% | 108.3 | 46.4% | 11.3% | 60.4% | 30.4% | +3.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 28/69 (%40.6) | Saha İçi Şut | 28/62 (%45.2) |
| 20/41 (%48.8) | 2 Sayı | 16/33 (%48.5) |
| 8/28 (%28.6) | 3 Sayı | 12/29 (%41.4) |
| 11/21 (%52.4) | Serbest Atış | 10/13 (%76.9) |
| 47 | Ribaund | 37 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 19 | Asist | 19 |
| 5 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 15 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 95 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Hatay BŞB. 9, Mersin BŞB. 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 09.12.2017Mersin BŞB. 69-81 Hatay BŞB.
- 24.03.2018Hatay BŞB. 87-76 Mersin BŞB.
- 23.04.2018Hatay BŞB. 75-78 Mersin BŞB.
- 26.04.2018Mersin BŞB. 64-72 Hatay BŞB.
- 29.04.2018Hatay BŞB. 64-56 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.