KBSL · 26. Hafta · 2017-2018 · 14 Nisan 2018 00:00

65 - 68

Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Yakın Doğu Üni. Hatay BŞB. karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 18 | 20 | 13 | 14 | 65 |
| Yakın Doğu Üni. | 17 | 16 | 23 | 12 | 68 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.8 sezon ort. 71.0 | Tempo | 72.8 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
88.9 sezon ort. 109.2 | 100 hücumda sayı | 93.8 sezon ort. 107.9 |
47.6% sezon ort. 52.2% | eFG% | 42.4% sezon ort. 51.5% |
17.7% sezon ort. 13.4% | Top kaybı oranı | 8.5% sezon ort. 13.8% |
17.6% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 29.1% |
11.3% sezon ort. 25.5% | Serbest atış oranı | 11.1% sezon ort. 23.7% |
27.4% sezon ort. 34.3% | Üçlük payı | 16.7% sezon ort. 23.3% |
| Savunma | ||
93.8 sezon ort. 97.9 | 100 savunmada yenen sayı | 88.9 sezon ort. 89.2 |
42.4% sezon ort. 46.2% | Rakip eFG% | 47.6% sezon ort. 43.6% |
8.5% sezon ort. 14.0% | Zorlanan top kaybı | 17.7% sezon ort. 15.0% |
24.4% sezon ort. 26.6% | Rakip hücum ribaundu % | 17.6% sezon ort. 24.1% |
11.1% sezon ort. 23.5% | Rakip serbest atış oranı | 11.3% sezon ort. 16.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sandrine Beatrice Gruda Yakın Doğu Üni. · 22 dk+5.2 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üni. · 32 dk+2.2 PIR
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 34 dk+2.0 PIR
- Özge Özışık Hatay BŞB. · 36 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 28 dk−16.0 PIR
- Hind Ben Abdelkader Hatay BŞB. · 39 dk−14.2 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 34 dk−5.6 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 30 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 73.1 | 72.8 | 88.9 | 47.6% | 17.7% | 17.6% | 11.3% | 93.8 | 42.4% | 8.5% | 75.6% | 11.1% | -4.8 |
| Yakın Doğu Üni. | 72.5 | 72.8 | 93.8 | 42.4% | 8.5% | 24.4% | 11.1% | 88.9 | 47.6% | 17.7% | 82.4% | 11.3% | +4.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 27/62 (%43.5) | Saha İçi Şut | 30/72 (%41.7) |
| 22/45 (%48.9) | 2 Sayı | 29/60 (%48.3) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 1/12 (%8.3) |
| 6/7 (%85.7) | Serbest Atış | 7/8 (%87.5) |
| 37 | Ribaund | 38 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 11 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 7 |
| 12 | Faul | 13 |
| 69 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Hatay BŞB. 2, Yakın Doğu Üni. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 06.01.2018Yakın Doğu Üni. 96-78 Hatay BŞB.
- 13.04.2018Hatay BŞB. 65-68 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.