KBSL · 24. Hafta · 2017-2018 · 4 Nisan 2018 00:00
Yakın Doğu Üni. ilk yarıyı 32-34 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-25 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 19 | 13 | 23 | 17 | 72 |
| Beşiktaş | 22 | 12 | 14 | 11 | 59 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.7 sezon ort. 72.5 | Tempo | 68.7 sezon ort. 70.2 |
| Hücum | ||
105.6 sezon ort. 107.6 | 100 hücumda sayı | 85.1 sezon ort. 99.9 |
43.6% sezon ort. 51.4% | eFG% | 49.1% sezon ort. 46.6% |
6.2% sezon ort. 13.8% | Top kaybı oranı | 18.0% sezon ort. 14.3% |
27.7% sezon ort. 29.0% | Hücum ribaundu % | 9.4% sezon ort. 25.8% |
20.0% sezon ort. 23.4% | Serbest atış oranı | 5.2% sezon ort. 27.0% |
41.4% sezon ort. 22.4% | Üçlük payı | 29.3% sezon ort. 30.7% |
| Savunma | ||
85.1 sezon ort. 89.3 | 100 savunmada yenen sayı | 105.6 sezon ort. 100.1 |
49.1% sezon ort. 43.6% | Rakip eFG% | 43.6% sezon ort. 48.1% |
18.0% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 6.2% sezon ort. 15.5% |
9.4% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 27.7% sezon ort. 30.0% |
5.2% sezon ort. 16.2% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 24.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 31 dk+11.5 PIR
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 38 dk+7.9 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Yakın Doğu Üni. · 22 dk+6.5 PIR
- Gonca Karataş Beşiktaş · 11 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Erica K Wheeler Beşiktaş · 38 dk−10.3 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 33 dk−9.3 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 23 dk−7.3 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Yakın Doğu Üni. · 28 dk−7.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Erica K Wheeler 100 ribaund barajını geçti
- Kübra İmren Sevindik 500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 68.2 | 68.7 | 105.6 | 43.6% | 6.2% | 27.7% | 20.0% | 85.1 | 49.1% | 18.0% | 90.6% | 5.2% | +20.5 |
| Beşiktaş | 69.3 | 68.7 | 85.1 | 49.1% | 18.0% | 9.4% | 5.2% | 105.6 | 43.6% | 6.2% | 72.3% | 20.0% | -20.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 26/70 (%37.1) | Saha İçi Şut | 26/58 (%44.8) |
| 17/41 (%41.5) | 2 Sayı | 21/41 (%51.2) |
| 9/29 (%31.0) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 2/3 (%66.7) |
| 42 | Ribaund | 37 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 3 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 20 | Asist | 15 |
| 8 | Top Çalma | 3 |
| 5 | Blok | 0 |
| 5 | Top Kaybı | 13 |
| 9 | Faul | 15 |
| 95 | Verimlilik (PIR) | 68 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 8, Beşiktaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 22.12.2017Beşiktaş 68-82 Yakın Doğu Üni.
- 03.04.2018Yakın Doğu Üni. 72-59 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

