KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2017-2018 · 27 Nisan 2018 00:00

64 - 72

Hatay BŞB. 4. çeyreği 22-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 19 | 12 | 22 | 11 | 64 |
| Hatay BŞB. | 22 | 11 | 17 | 22 | 72 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.5 sezon ort. 72.6 | Tempo | 67.5 sezon ort. 71.2 |
| Hücum | ||
94.2 sezon ort. 102.1 | 100 hücumda sayı | 107.4 sezon ort. 108.5 |
42.2% sezon ort. 46.2% | eFG% | 46.4% sezon ort. 52.3% |
16.5% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 5.0% sezon ort. 13.8% |
29.7% sezon ort. 34.3% | Hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 28.7% |
31.0% sezon ort. 26.4% | Serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 25.1% |
29.3% sezon ort. 35.9% | Üçlük payı | 40.6% sezon ort. 33.8% |
| Savunma | ||
107.4 sezon ort. 98.0 | 100 savunmada yenen sayı | 94.2 sezon ort. 97.9 |
46.4% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 42.2% sezon ort. 46.1% |
5.0% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 16.5% sezon ort. 13.8% |
30.2% sezon ort. 31.1% | Rakip hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 26.4% |
23.2% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 31.0% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Merve Aydın Özbek Hatay BŞB. · 16 dk+3.8 PIR
- Leilani Seamah Mitchell Hatay BŞB. · 30 dk+3.6 PIR
- Özge Özışık Hatay BŞB. · 37 dk+2.3 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 32 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Hind Ben Abdelkader Hatay BŞB. · 19 dk−12.4 PIR
- Deniz Çolakoğlu Mersin BŞB. · 15 dk−5.4 PIR
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 38 dk−4.6 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 32 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 67.9 | 67.5 | 94.2 | 42.2% | 16.5% | 29.7% | 31.0% | 107.4 | 46.4% | 5.0% | 69.8% | 23.2% | -13.2 |
| Hatay BŞB. | 67.0 | 67.5 | 107.4 | 46.4% | 5.0% | 30.2% | 23.2% | 94.2 | 42.2% | 16.5% | 70.3% | 31.0% | +13.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 23/58 (%39.7) | Saha İçi Şut | 28/69 (%40.6) |
| 20/41 (%48.8) | 2 Sayı | 20/41 (%48.8) |
| 3/17 (%17.6) | 3 Sayı | 8/28 (%28.6) |
| 15/18 (%83.3) | Serbest Atış | 8/16 (%50.0) |
| 41 | Ribaund | 39 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 13 | Asist | 21 |
| 3 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 4 |
| 18 | Faul | 18 |
| 71 | Verimlilik (PIR) | 87 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Mersin BŞB. 2, Hatay BŞB. 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 09.12.2017Mersin BŞB. 69-81 Hatay BŞB.
- 24.03.2018Hatay BŞB. 87-76 Mersin BŞB.
- 23.04.2018Hatay BŞB. 75-78 Mersin BŞB.
- 26.04.2018Mersin BŞB. 64-72 Hatay BŞB.
- 29.04.2018Hatay BŞB. 64-56 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.