KBSL · 15. Hafta · 2018-2019 · 20 Ocak 2019 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Hatay BŞB. Botaş karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 20 | 19 | 12 | 71 |
| Hatay BŞB. | 28 | 11 | 8 | 25 | 72 |
| Botaş | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.3 sezon ort. 71.1 | Tempo | 74.3 sezon ort. 73.2 |
| Hücum | ||
95.5 sezon ort. 99.6 | 100 hücumda sayı | 96.9 sezon ort. 106.5 |
40.2% sezon ort. 48.3% | eFG% | 51.7% sezon ort. 50.4% |
13.9% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 19.9% sezon ort. 14.2% |
27.9% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 18.2% sezon ort. 29.9% |
28.8% sezon ort. 20.6% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 20.1% |
42.4% sezon ort. 36.2% | Üçlük payı | 40.7% sezon ort. 37.8% |
| Savunma | ||
96.9 sezon ort. 88.6 | 100 savunmada yenen sayı | 95.5 sezon ort. 92.2 |
51.7% sezon ort. 44.0% | Rakip eFG% | 40.2% sezon ort. 46.0% |
19.9% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 13.9% sezon ort. 17.8% |
18.2% sezon ort. 28.5% | Rakip hücum ribaundu % | 27.9% sezon ort. 25.8% |
20.3% sezon ort. 21.7% | Rakip serbest atış oranı | 28.8% sezon ort. 26.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams Botaş · 36 dk+11.2 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Hatay BŞB. · 31 dk+10.1 PIR
- Marica Gajic Hatay BŞB. · 29 dk+3.4 PIR
- Tijana Krivacevic Botaş · 22 dk+2.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 37 dk−10.9 PIR
- Claudia Monica Cuic Botaş · 36 dk−10.1 PIR
- Merve Aydın Özbek Hatay BŞB. · 19 dk−4.7 PIR
- Hülya Çoklar Asarcıklı Hatay BŞB. · 10 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elizabeth Williams 500 sayı barajını geçti
- Claudia Monica Cuic 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 74.4 | 74.3 | 95.5 | 40.2% | 13.9% | 27.9% | 28.8% | 96.9 | 51.7% | 19.9% | 81.8% | 20.3% | -1.4 |
| Hatay BŞB. | 74.3 | 74.3 | 96.9 | 51.7% | 19.9% | 18.2% | 20.3% | 95.5 | 40.2% | 13.9% | 72.1% | 28.8% | +1.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 23/66 (%34.8) | Saha İçi Şut | 26/59 (%44.1) |
| 16/38 (%42.1) | 2 Sayı | 17/35 (%48.6) |
| 7/28 (%25.0) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 18/19 (%94.7) | Serbest Atış | 11/12 (%91.7) |
| 39 | Ribaund | 37 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 20 | Asist | 17 |
| 12 | Top Çalma | 7 |
| 4 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 22 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Botaş 1, Hatay BŞB. 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 20.10.2018Hatay BŞB. 83-63 Botaş
- 19.01.2019Botaş 71-72 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

