KBSL · 18. Hafta · 2018-2019 · 10 Şubat 2019 00:00
Fenerbahçe 3. çeyreği 26-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 20 | 15 | 9 | 14 | 58 |
| Fenerbahçe | 23 | 18 | 26 | 22 | 89 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.0 sezon ort. 74.4 | Tempo | 69.0 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
82.3 sezon ort. 81.3 | 100 hücumda sayı | 131.7 sezon ort. 113.0 |
39.0% sezon ort. 38.2% | eFG% | 58.2% sezon ort. 54.7% |
15.3% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 14.4% sezon ort. 14.9% |
20.5% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 51.6% sezon ort. 33.2% |
28.8% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 39.3% sezon ort. 21.3% |
33.9% sezon ort. 29.5% | Üçlük payı | 21.3% sezon ort. 33.2% |
| Savunma | ||
131.7 sezon ort. 109.6 | 100 savunmada yenen sayı | 82.3 sezon ort. 89.2 |
58.2% sezon ort. 52.8% | Rakip eFG% | 39.0% sezon ort. 44.0% |
14.4% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 15.3% sezon ort. 16.0% |
51.6% sezon ort. 36.9% | Rakip hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 22.0% |
39.3% sezon ort. 22.6% | Rakip serbest atış oranı | 28.8% sezon ort. 20.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 24 dk+16.1 PIR
- Bria Nicole Hartley Fenerbahçe · 32 dk+13.5 PIR
- Yasemin Güneş İstanbul Üniversitesi · 26 dk+10.9 PIR
- Cecilia Zandalasini Fenerbahçe · 24 dk+4.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aminata Fall İstanbul Üniversitesi · 37 dk−7.5 PIR
- Kardelen Gezgin İstanbul Üniversitesi · 14 dk−7.1 PIR
- Esra Ural Fenerbahçe · 9 dk−6.3 PIR
- Meltem Topaloğlu İstanbul Üniversitesi · 24 dk−6.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Cecilia Zandalasini 100 sayı barajını geçti
- Kıah Irene Stokes 750 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 70.5 | 69.0 | 82.3 | 39.0% | 15.3% | 20.5% | 28.8% | 131.7 | 58.2% | 14.4% | 48.4% | 39.3% | -49.4 |
| Fenerbahçe | 67.6 | 69.0 | 131.7 | 58.2% | 14.4% | 51.6% | 39.3% | 82.3 | 39.0% | 15.3% | 79.5% | 28.8% | +49.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 21/59 (%35.6) | Saha İçi Şut | 33/61 (%54.1) |
| 17/39 (%43.6) | 2 Sayı | 28/48 (%58.3) |
| 4/20 (%20.0) | 3 Sayı | 5/13 (%38.5) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 18/24 (%75.0) |
| 23 | Ribaund | 47 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 15 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 10 | Asist | 25 |
| 5 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 21 | Faul | 13 |
| 43 | Verimlilik (PIR) | 124 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 1, Fenerbahçe 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 09.11.2018Fenerbahçe 81-46 İstanbul Üniversitesi
- 09.02.2019İstanbul Üniversitesi 58-89 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

