KBSL · 18. Hafta · 2018-2019 · 9 Şubat 2019 00:00
Mersin BŞB. 2. çeyreği 25-10 kazanarak farkı açtı. Beşiktaş ikinci yarıda 48-36 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 31 | 25 | 26 | 10 | 92 |
| Beşiktaş | 17 | 10 | 28 | 20 | 75 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
83.3 sezon ort. 74.8 | Tempo | 83.3 sezon ort. 76.0 |
| Hücum | ||
111.5 sezon ort. 108.1 | 100 hücumda sayı | 89.1 sezon ort. 107.9 |
58.0% sezon ort. 52.2% | eFG% | 45.7% sezon ort. 50.2% |
16.4% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 19.3% sezon ort. 12.3% |
25.0% sezon ort. 30.4% | Hücum ribaundu % | 20.9% sezon ort. 29.2% |
24.6% sezon ort. 26.6% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 23.3% |
27.5% sezon ort. 38.0% | Üçlük payı | 37.7% sezon ort. 35.7% |
| Savunma | ||
89.1 sezon ort. 91.3 | 100 savunmada yenen sayı | 111.5 sezon ort. 97.3 |
45.7% sezon ort. 44.5% | Rakip eFG% | 58.0% sezon ort. 49.3% |
19.3% sezon ort. 18.6% | Zorlanan top kaybı | 16.4% sezon ort. 18.2% |
20.9% sezon ort. 30.9% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 26.9% |
20.3% sezon ort. 23.1% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 21.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 29 dk+16.4 PIR
- Viktoria Vladimirovna Mircheva Beşiktaş · 12 dk+8.3 PIR
- Evelyn Akhator Beşiktaş · 36 dk+6.8 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Beşiktaş · 15 dk+4.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Beşiktaş · 26 dk−13.9 PIR
- Kelsey Michelle Mitchell Beşiktaş · 35 dk−10.7 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 29 dk−3.7 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 32 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 82.5 | 83.3 | 111.5 | 58.0% | 16.4% | 25.0% | 24.6% | 89.1 | 45.7% | 19.3% | 79.1% | 20.3% | +22.4 |
| Beşiktaş | 84.2 | 83.3 | 89.1 | 45.7% | 19.3% | 20.9% | 20.3% | 111.5 | 58.0% | 16.4% | 75.0% | 24.6% | -22.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 36/69 (%52.2) | Saha İçi Şut | 27/69 (%39.1) |
| 28/50 (%56.0) | 2 Sayı | 18/43 (%41.9) |
| 8/19 (%42.1) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 43 | Ribaund | 36 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 31 | Asist | 22 |
| 10 | Top Çalma | 11 |
| 4 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 18 |
| 17 | Faul | 18 |
| 127 | Verimlilik (PIR) | 83 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Mersin BŞB. 4, Beşiktaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 10.11.2018Beşiktaş 103-99 Mersin BŞB.
- 08.02.2019Mersin BŞB. 92-75 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

