KBSL · 21. Hafta · 2018-2019 · 10 Mart 2019 00:00
Mersin BŞB. 2. çeyreği 28-18 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 17 | 18 | 14 | 15 | 64 |
| Mersin BŞB. | 8 | 28 | 12 | 23 | 71 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 75.4 | Tempo | 73.6 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
87.0 sezon ort. 114.1 | 100 hücumda sayı | 96.5 sezon ort. 108.6 |
44.1% sezon ort. 57.3% | eFG% | 48.0% sezon ort. 52.6% |
18.6% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 27.2% sezon ort. 15.6% |
19.4% sezon ort. 34.6% | Hücum ribaundu % | 42.3% sezon ort. 29.9% |
25.4% sezon ort. 19.5% | Serbest atış oranı | 47.1% sezon ort. 25.9% |
39.0% sezon ort. 34.9% | Üçlük payı | 47.1% sezon ort. 37.4% |
| Savunma | ||
96.5 sezon ort. 86.9 | 100 savunmada yenen sayı | 87.0 sezon ort. 91.3 |
48.0% sezon ort. 44.0% | Rakip eFG% | 44.1% sezon ort. 44.5% |
27.2% sezon ort. 19.5% | Zorlanan top kaybı | 18.6% sezon ort. 18.7% |
42.3% sezon ort. 24.6% | Rakip hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 30.9% |
47.1% sezon ort. 21.8% | Rakip serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 27 dk+5.9 PIR
- Burcu Yağan Mersin BŞB. · 20 dk+4.6 PIR
- Liudmyla Naumenko Çukurova Basketbol · 34 dk+2.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 30 dk−19.8 PIR
- Kim Mestdagh Çukurova Basketbol · 26 dk−12.5 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 34 dk−11.3 PIR
- Sevgi Uzun Çukurova Basketbol · 19 dk−10.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gintare Petronyte 100 top çalma barajını geçti
- Kim Mestdagh 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 73.6 | 73.6 | 87.0 | 44.1% | 18.6% | 19.4% | 25.4% | 96.5 | 48.0% | 27.2% | 57.7% | 47.1% | -9.6 |
| Mersin BŞB. | 73.6 | 73.6 | 96.5 | 48.0% | 27.2% | 42.3% | 47.1% | 87.0 | 44.1% | 18.6% | 80.6% | 25.4% | +9.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 24/59 (%40.7) | Saha İçi Şut | 22/51 (%43.1) |
| 20/36 (%55.6) | 2 Sayı | 17/27 (%63.0) |
| 4/23 (%17.4) | 3 Sayı | 5/24 (%20.8) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 22/24 (%91.7) |
| 22 | Ribaund | 40 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 15 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 21 | Asist | 20 |
| 6 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 23 |
| 23 | Faul | 17 |
| 60 | Verimlilik (PIR) | 88 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Çukurova Basketbol 3, Mersin BŞB. 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 08.12.2018Mersin BŞB. 70-80 Çukurova Basketbol
- 09.03.2019Çukurova Basketbol 64-71 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

