KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2018-2019 · 20 Nisan 2019 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 25-30 geride kapattı, ikinci yarıyı 45-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 6 | 19 | 22 | 23 | 70 |
| Hatay BŞB. | 13 | 17 | 11 | 18 | 59 |
| Galatasaray | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.8 sezon ort. 72.6 | Tempo | 66.8 sezon ort. 73.5 |
| Hücum | ||
105.5 sezon ort. 97.3 | 100 hücumda sayı | 87.7 sezon ort. 106.8 |
49.2% sezon ort. 47.4% | eFG% | 42.4% sezon ort. 50.8% |
14.0% sezon ort. 15.4% | Top kaybı oranı | 16.8% sezon ort. 14.3% |
32.4% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 29.7% |
32.2% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 20.1% |
33.9% sezon ort. 34.1% | Üçlük payı | 39.0% sezon ort. 37.9% |
| Savunma | ||
87.7 sezon ort. 91.8 | 100 savunmada yenen sayı | 105.5 sezon ort. 91.9 |
42.4% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 45.7% |
16.8% sezon ort. 19.0% | Zorlanan top kaybı | 14.0% sezon ort. 17.8% |
25.6% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 25.7% |
20.3% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 32.2% sezon ort. 26.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Farhiya Abdi Galatasaray · 22 dk+6.0 PIR
- Alperi Onar Galatasaray · 17 dk+5.1 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 34 dk+3.6 PIR
- Monika Grigalauskyte Galatasaray · 31 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Riquna Uneik Williams Hatay BŞB. · 39 dk−9.9 PIR
- Merve Aydın Özbek Hatay BŞB. · 34 dk−9.2 PIR
- Eda Şahin Galatasaray · 13 dk−5.7 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 29 dk−5.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 150. maçına çıktı
- Katsiaryna Snytsina 200 top çalma barajını geçti
- Moriah Elise Jefferson 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 66.4 | 66.8 | 105.5 | 49.2% | 14.0% | 32.4% | 32.2% | 87.7 | 42.4% | 16.8% | 74.4% | 20.3% | +17.8 |
| Hatay BŞB. | 67.3 | 66.8 | 87.7 | 42.4% | 16.8% | 25.6% | 20.3% | 105.5 | 49.2% | 14.0% | 67.6% | 32.2% | -17.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 25/59 (%42.4) | Saha İçi Şut | 21/59 (%35.6) |
| 17/39 (%43.6) | 2 Sayı | 13/36 (%36.1) |
| 8/20 (%40.0) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 12/19 (%63.2) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 41 | Ribaund | 35 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 16 | Asist | 16 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 13 |
| 19 | Faul | 19 |
| 83 | Verimlilik (PIR) | 64 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Galatasaray 7, Hatay BŞB. 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 22.12.2018Hatay BŞB. 85-70 Galatasaray
- 22.03.2019Galatasaray 67-65 Hatay BŞB.
- 16.04.2019Hatay BŞB. 62-63 Galatasaray
- 19.04.2019Galatasaray 70-59 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

