KBSL · 12. Hafta · 2019-2020 · 28 Aralık 2019 00:00
Galatasaray, Bellona Kayseri Basketbol karşısında 21 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bellona Kayseri Basketbol | 19 | 16 | 10 | 16 | 61 |
| Galatasaray | 21 | 22 | 14 | 25 | 82 |
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.2 sezon ort. 75.0 | Tempo | 72.2 sezon ort. 75.7 |
| Hücum | ||
86.9 sezon ort. 99.2 | 100 hücumda sayı | 110.6 sezon ort. 109.1 |
39.7% sezon ort. 46.3% | eFG% | 47.3% sezon ort. 53.7% |
17.8% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 6.9% sezon ort. 15.2% |
32.6% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 29.5% sezon ort. 27.8% |
22.2% sezon ort. 31.4% | Serbest atış oranı | 18.7% sezon ort. 21.3% |
36.5% sezon ort. 28.9% | Üçlük payı | 28.0% sezon ort. 33.2% |
| Savunma | ||
110.6 sezon ort. 101.6 | 100 savunmada yenen sayı | 86.9 sezon ort. 94.1 |
47.3% sezon ort. 49.5% | Rakip eFG% | 39.7% sezon ort. 47.2% |
6.9% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 17.8% sezon ort. 17.7% |
29.5% sezon ort. 26.2% | Rakip hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 27.9% |
18.7% sezon ort. 20.9% | Rakip serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 21.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Galatasaray · 25 dk+8.4 PIR
- Bria Nicole Hartley Galatasaray · 34 dk+8.2 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 35 dk+4.1 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 27 dk+3.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Galatasaray · 26 dk−10.6 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Bellona Kayseri Basketbol · 37 dk−10.3 PIR
- Sinem Ataş Galatasaray · 11 dk−5.3 PIR
- Klaudia Perisa Bellona Kayseri Basketbol · 20 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bellona Kayseri Basketbol | 70.2 | 72.2 | 86.9 | 39.7% | 17.8% | 32.6% | 22.2% | 110.6 | 47.3% | 6.9% | 70.5% | 18.7% | -23.6 |
| Galatasaray | 74.2 | 72.2 | 110.6 | 47.3% | 6.9% | 29.5% | 18.7% | 86.9 | 39.7% | 17.8% | 67.4% | 22.2% | +23.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 22/63 (%34.9) | Saha İçi Şut | 32/75 (%42.7) |
| 16/40 (%40.0) | 2 Sayı | 25/54 (%46.3) |
| 6/23 (%26.1) | 3 Sayı | 7/21 (%33.3) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 11/14 (%78.6) |
| 45 | Ribaund | 42 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 19 | Asist | 22 |
| 3 | Top Çalma | 10 |
| 2 | Blok | 4 |
| 15 | Top Kaybı | 6 |
| 18 | Faul | 20 |
| 67 | Verimlilik (PIR) | 102 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Bellona Kayseri Basketbol 6, Galatasaray 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-1
- 27.12.2019Bellona Kayseri Basketbol 61-82 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

