KBSL · 7. Hafta · 2019-2020 · 1 Aralık 2019 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Bellona Kayseri Basketbol Botaş karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bellona Kayseri Basketbol | 16 | 11 | 23 | 11 | 61 |
| Botaş | 18 | 16 | 13 | 11 | 58 |
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.2 sezon ort. 75.3 | Tempo | 67.2 sezon ort. 71.1 |
| Hücum | ||
89.3 sezon ort. 99.1 | 100 hücumda sayı | 87.8 sezon ort. 94.2 |
47.3% sezon ort. 45.9% | eFG% | 48.2% sezon ort. 46.7% |
19.7% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 21.3% sezon ort. 16.3% |
23.5% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 25.2% |
21.4% sezon ort. 31.4% | Serbest atış oranı | 12.5% sezon ort. 21.7% |
19.6% sezon ort. 29.8% | Üçlük payı | 53.6% sezon ort. 40.0% |
| Savunma | ||
87.8 sezon ort. 102.7 | 100 savunmada yenen sayı | 89.3 sezon ort. 97.8 |
48.2% sezon ort. 49.4% | Rakip eFG% | 47.3% sezon ort. 46.7% |
21.3% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 19.7% sezon ort. 17.2% |
24.3% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 23.5% sezon ort. 32.7% |
12.5% sezon ort. 21.1% | Rakip serbest atış oranı | 21.4% sezon ort. 19.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Pelin Gülçelik Botaş · 17 dk+5.4 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Bellona Kayseri Basketbol · 23 dk+3.3 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Botaş · 40 dk+3.1 PIR
- Gülse Uğur Bellona Kayseri Basketbol · 14 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Beren Burke Bellona Kayseri Basketbol · 37 dk−6.2 PIR
- Marina Bas Botaş · 20 dk−5.7 PIR
- Shacobia Shaunte Barbee Bellona Kayseri Basketbol · 40 dk−4.2 PIR
- Kübra İmren Sevindik Bellona Kayseri Basketbol · 20 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bellona Kayseri Basketbol | 68.3 | 67.2 | 89.3 | 47.3% | 19.7% | 23.5% | 21.4% | 87.8 | 48.2% | 21.3% | 75.7% | 12.5% | +1.6 |
| Botaş | 66.1 | 67.2 | 87.8 | 48.2% | 21.3% | 24.3% | 12.5% | 89.3 | 47.3% | 19.7% | 76.5% | 21.4% | -1.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 24/56 (%42.9) | Saha İçi Şut | 22/56 (%39.3) |
| 19/45 (%42.2) | 2 Sayı | 12/26 (%46.2) |
| 5/11 (%45.5) | 3 Sayı | 10/30 (%33.3) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 4/7 (%57.1) |
| 36 | Ribaund | 35 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 15 | Asist | 16 |
| 10 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 4 |
| 15 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 18 |
| 73 | Verimlilik (PIR) | 66 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Bellona Kayseri Basketbol 2, Botaş 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 30.11.2019Bellona Kayseri Basketbol 61-58 Botaş
- 28.02.2020Botaş 67-61 Bellona Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

