KBSL · 14. Hafta · 2019-2020 · 11 Ocak 2020 00:00
Çankaya Üniversitesi 2. çeyreği 20-6 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 16 | 20 | 21 | 19 | 76 |
| Galatasaray | 20 | 6 | 13 | 18 | 57 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.8 sezon ort. 69.5 | Tempo | 73.8 sezon ort. 75.6 |
| Hücum | ||
102.6 sezon ort. 104.0 | 100 hücumda sayı | 77.5 sezon ort. 110.8 |
50.8% sezon ort. 50.5% | eFG% | 34.5% sezon ort. 54.2% |
16.3% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 17.0% sezon ort. 14.6% |
30.8% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 20.9% sezon ort. 28.4% |
24.6% sezon ort. 23.3% | Serbest atış oranı | 41.4% sezon ort. 20.1% |
46.2% sezon ort. 42.6% | Üçlük payı | 27.6% sezon ort. 33.1% |
| Savunma | ||
77.5 sezon ort. 97.1 | 100 savunmada yenen sayı | 102.6 sezon ort. 93.2 |
34.5% sezon ort. 44.8% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 46.6% |
17.0% sezon ort. 11.6% | Zorlanan top kaybı | 16.3% sezon ort. 17.8% |
20.9% sezon ort. 25.8% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 28.1% |
41.4% sezon ort. 20.5% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 20.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Funda Nakkaşoğlu Galatasaray · 9 dk+6.0 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk+5.6 PIR
- Alperi Onar Galatasaray · 15 dk+4.3 PIR
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 39 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Galatasaray · 33 dk−17.5 PIR
- Bria Nicole Hartley Galatasaray · 36 dk−17.4 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 37 dk−15.9 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 40 dk−7.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alperi Onar 500 sayı barajını geçti
- Dragana Stankovic 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 74.0 | 73.8 | 102.6 | 50.8% | 16.3% | 30.8% | 24.6% | 77.5 | 34.5% | 17.0% | 79.1% | 41.4% | +25.2 |
| Galatasaray | 73.6 | 73.8 | 77.5 | 34.5% | 17.0% | 20.9% | 41.4% | 102.6 | 50.8% | 16.3% | 69.2% | 24.6% | -25.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 27/65 (%41.5) | Saha İçi Şut | 18/58 (%31.0) |
| 15/35 (%42.9) | 2 Sayı | 14/42 (%33.3) |
| 12/30 (%40.0) | 3 Sayı | 4/16 (%25.0) |
| 10/16 (%62.5) | Serbest Atış | 17/24 (%70.8) |
| 46 | Ribaund | 36 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 15 | Asist | 13 |
| 7 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 14 |
| 20 | Faul | 17 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 52 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 12.10.2019Galatasaray 89-64 Çankaya Üniversitesi
- 10.01.2020Çankaya Üniversitesi 76-57 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

