KBSL · 1. Hafta · 2020-2021 · 3 Ekim 2020 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi maçı 18 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 21 | 21 | 17 | 81 |
| Botaş | 18 | 15 | 14 | 16 | 63 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.2 sezon ort. 78.7 | Tempo | 73.2 sezon ort. 71.7 |
| Hücum | ||
110.1 sezon ort. 99.3 | 100 hücumda sayı | 86.6 sezon ort. 94.6 |
54.7% sezon ort. 49.5% | eFG% | 40.8% sezon ort. 47.8% |
16.5% sezon ort. 18.2% | Top kaybı oranı | 15.5% sezon ort. 17.4% |
32.4% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 28.0% |
23.4% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 18.8% |
34.4% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 36.9% sezon ort. 33.3% |
| Savunma | ||
86.6 sezon ort. 96.6 | 100 savunmada yenen sayı | 110.1 sezon ort. 92.3 |
40.8% sezon ort. 48.4% | Rakip eFG% | 54.7% sezon ort. 44.6% |
15.5% sezon ort. 18.6% | Zorlanan top kaybı | 16.5% sezon ort. 16.9% |
25.6% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 29.3% |
20.0% sezon ort. 20.5% | Rakip serbest atış oranı | 23.4% sezon ort. 18.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Botaş · 39 dk+9.4 PIR
- Alina Iagupova ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 33 dk+8.2 PIR
- Manolya Kurtulmuş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 24 dk+7.2 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 15 dk+5.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 28 dk−7.8 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 27 dk−6.3 PIR
- Şevval Akalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 15 dk−5.9 PIR
- İlayda Güner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.6 | 73.2 | 110.1 | 54.7% | 16.5% | 32.4% | 23.4% | 86.6 | 40.8% | 15.5% | 74.4% | 20.0% | +23.4 |
| Botaş | 72.7 | 73.2 | 86.6 | 40.8% | 15.5% | 25.6% | 20.0% | 110.1 | 54.7% | 16.5% | 67.6% | 23.4% | -23.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 30/64 (%46.9) | Saha İçi Şut | 22/65 (%33.8) |
| 20/42 (%47.6) | 2 Sayı | 13/41 (%31.7) |
| 10/22 (%45.5) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 10/13 (%76.9) |
| 43 | Ribaund | 34 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 22 | Asist | 18 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 4 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 18 | Faul | 15 |
| 108 | Verimlilik (PIR) | 66 |
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Botaş
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 16 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 10, Botaş 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 02.10.2020ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 81-63 Botaş
- 29.12.2020Botaş 72-59 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

