KBSL · Playoff Yarı Final 3. Maç · 2018-2019 · 30 Nisan 2019 00:00
Botaş ilk çeyreği 19-10 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 19 | 18 | 24 | 21 | 82 |
| Çukurova Basketbol | 10 | 17 | 24 | 21 | 72 |
| Botaş | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.5 sezon ort. 71.2 | Tempo | 72.5 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
114.5 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 98.1 sezon ort. 113.8 |
59.2% sezon ort. 47.8% | eFG% | 54.2% sezon ort. 57.0% |
13.1% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 21.1% sezon ort. 16.8% |
16.1% sezon ort. 28.3% | Hücum ribaundu % | 21.2% sezon ort. 34.5% |
25.0% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 19.7% |
35.0% sezon ort. 36.5% | Üçlük payı | 40.7% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
98.1 sezon ort. 88.5 | 100 savunmada yenen sayı | 114.5 sezon ort. 86.4 |
54.2% sezon ort. 43.9% | Rakip eFG% | 59.2% sezon ort. 43.7% |
21.1% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 13.1% sezon ort. 19.9% |
21.2% sezon ort. 28.4% | Rakip hücum ribaundu % | 16.1% sezon ort. 25.2% |
16.9% sezon ort. 21.8% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Olcay Çakır Turgut Botaş · 36 dk+9.8 PIR
- Şaziye İvegin Üner Çukurova Basketbol · 21 dk+6.2 PIR
- Kübra Erat Botaş · 11 dk+2.9 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 33 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Çukurova Basketbol · 20 dk−10.9 PIR
- Pelin Bilgiç Çukurova Basketbol · 18 dk−8.4 PIR
- Astou Ndour Çukurova Basketbol · 34 dk−5.7 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Çukurova Basketbol · 9 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elizabeth Williams 100 asist barajını geçti
- Kelsey Bone 50 top çalma barajını geçti
- Tijana Krivacevic 100 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 71.6 | 72.5 | 114.5 | 59.2% | 13.1% | 16.1% | 25.0% | 98.1 | 54.2% | 21.1% | 78.8% | 16.9% | +16.4 |
| Çukurova Basketbol | 73.4 | 72.5 | 98.1 | 54.2% | 21.1% | 21.2% | 16.9% | 114.5 | 59.2% | 13.1% | 83.9% | 25.0% | -16.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 31/60 (%51.7) | Saha İçi Şut | 28/59 (%47.5) |
| 22/39 (%56.4) | 2 Sayı | 20/35 (%57.1) |
| 9/21 (%42.9) | 3 Sayı | 8/24 (%33.3) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 31 | Ribaund | 33 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 15 | Asist | 13 |
| 11 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 17 |
| 13 | Faul | 17 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 77 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Botaş 4, Çukurova Basketbol 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 15.12.2018Çukurova Basketbol 78-56 Botaş
- 16.03.2019Botaş 69-70 Çukurova Basketbol
- 24.04.2019Çukurova Basketbol 74-50 Botaş
- 26.04.2019Çukurova Basketbol 70-46 Botaş
- 29.04.2019Botaş 82-72 Çukurova Basketbol
- 01.05.2019Botaş 57-63 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

