KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2018-2019 · 16 Nisan 2019 00:00
Mersin BŞB. 3. çeyreği 23-10 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 17 | 6 | 10 | 18 | 51 |
| Mersin BŞB. | 13 | 10 | 23 | 15 | 61 |
| Botaş | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.7 sezon ort. 71.2 | Tempo | 72.7 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
70.8 sezon ort. 100.4 | 100 hücumda sayı | 83.2 sezon ort. 109.1 |
32.2% sezon ort. 48.5% | eFG% | 42.7% sezon ort. 52.8% |
19.5% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 19.2% sezon ort. 15.8% |
25.0% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 30.4% |
27.1% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 19.4% sezon ort. 26.8% |
35.6% sezon ort. 36.5% | Üçlük payı | 51.6% sezon ort. 37.2% |
| Savunma | ||
83.2 sezon ort. 89.0 | 100 savunmada yenen sayı | 70.8 sezon ort. 91.9 |
42.7% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 32.2% sezon ort. 44.9% |
19.2% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 19.5% sezon ort. 18.6% |
25.0% sezon ort. 28.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 30.7% |
19.4% sezon ort. 21.8% | Rakip serbest atış oranı | 27.1% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Botaş · 40 dk+3.7 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 28 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Olcay Çakır Turgut Botaş · 37 dk−12.8 PIR
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 33 dk−8.8 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 30 dk−8.1 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 20 dk−6.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elizabeth Williams 50. maçına çıktı
- Ivon Anderson 100 top çalma barajını geçti
- Melisa Korkmaz 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 72.0 | 72.7 | 70.8 | 32.2% | 19.5% | 25.0% | 27.1% | 83.2 | 42.7% | 19.2% | 75.0% | 19.4% | -12.4 |
| Mersin BŞB. | 73.3 | 72.7 | 83.2 | 42.7% | 19.2% | 25.0% | 19.4% | 70.8 | 32.2% | 19.5% | 75.0% | 27.1% | +12.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 18/59 (%30.5) | Saha İçi Şut | 22/62 (%35.5) |
| 16/38 (%42.1) | 2 Sayı | 13/30 (%43.3) |
| 2/21 (%9.5) | 3 Sayı | 9/32 (%28.1) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 40 | Ribaund | 40 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 10 | Asist | 17 |
| 11 | Top Çalma | 12 |
| 2 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 16 |
| 16 | Faul | 17 |
| 54 | Verimlilik (PIR) | 71 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Botaş 6, Mersin BŞB. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 26.10.2018Botaş 86-66 Mersin BŞB.
- 25.01.2019Mersin BŞB. 61-75 Botaş
- 15.04.2019Botaş 51-61 Mersin BŞB.
- 18.04.2019Mersin BŞB. 57-74 Botaş
- 21.04.2019Botaş 64-62 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

