KBSL · 26. Hafta · 2018-2019 · 13 Nisan 2019 00:00

90 - 59

Mersin BŞB. ilk çeyreği 36-12 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 36 | 18 | 21 | 15 | 90 |
| İstanbul Üniversitesi | 12 | 12 | 17 | 18 | 59 |
| Mersin BŞB. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.2 sezon ort. 75.0 | Tempo | 78.2 sezon ort. 74.0 |
| Hücum | ||
113.9 sezon ort. 108.0 | 100 hücumda sayı | 76.3 sezon ort. 81.5 |
55.6% sezon ort. 52.3% | eFG% | 37.7% sezon ort. 38.2% |
13.2% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 21.3% sezon ort. 16.8% |
30.8% sezon ort. 30.2% | Hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 28.6% |
22.2% sezon ort. 26.7% | Serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 20.8% |
33.3% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 26.2% sezon ort. 29.8% |
| Savunma | ||
76.3 sezon ort. 91.7 | 100 savunmada yenen sayı | 113.9 sezon ort. 110.3 |
37.7% sezon ort. 44.8% | Rakip eFG% | 55.6% sezon ort. 52.9% |
21.3% sezon ort. 18.6% | Zorlanan top kaybı | 13.2% sezon ort. 16.5% |
28.6% sezon ort. 30.6% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 37.6% |
18.5% sezon ort. 23.1% | Rakip serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Mersin BŞB. · 25 dk+15.4 PIR
- Meltem Topaloğlu İstanbul Üniversitesi · 17 dk+13.5 PIR
- Eylül Minez İstanbul Üniversitesi · 20 dk+8.7 PIR
- Ashley Janeen Walker Mersin BŞB. · 19 dk+8.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 19 dk−6.6 PIR
- Yasemin Güneş İstanbul Üniversitesi · 13 dk−6.0 PIR
- Melisa Korkmaz Mersin BŞB. · 13 dk−4.8 PIR
- Şevval Akalan İstanbul Üniversitesi · 15 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İlayda Güner 250 ribaund barajını geçti
- Yasemin Güneş 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 79.0 | 78.2 | 113.9 | 55.6% | 13.2% | 30.8% | 22.2% | 76.3 | 37.7% | 21.3% | 71.4% | 18.5% | +37.5 |
| İstanbul Üniversitesi | 77.3 | 78.2 | 76.3 | 37.7% | 21.3% | 28.6% | 18.5% | 113.9 | 55.6% | 13.2% | 69.2% | 22.2% | -37.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 36/72 (%50.0) | Saha İçi Şut | 23/65 (%35.4) |
| 28/48 (%58.3) | 2 Sayı | 20/48 (%41.7) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 3/17 (%17.6) |
| 10/16 (%62.5) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 42 | Ribaund | 39 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 34 | Asist | 18 |
| 14 | Top Çalma | 9 |
| 6 | Blok | 4 |
| 12 | Top Kaybı | 19 |
| 11 | Faul | 15 |
| 132 | Verimlilik (PIR) | 66 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Mersin BŞB. 7, İstanbul Üniversitesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 05.01.2019İstanbul Üniversitesi 56-80 Mersin BŞB.
- 12.04.2019Mersin BŞB. 90-59 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.