KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2017-2018 · 28 Nisan 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Çukurova Basketbol Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 7 | 18 | 22 | 14 | 61 |
| Botaş | 21 | 15 | 9 | 14 | 59 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.8 sezon ort. 72.5 | Tempo | 68.8 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
88.2 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 86.2 sezon ort. 97.6 |
43.2% sezon ort. 46.4% | eFG% | 41.1% sezon ort. 47.4% |
10.5% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 19.1% sezon ort. 16.4% |
17.9% sezon ort. 32.9% | Hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 28.0% |
7.6% sezon ort. 24.9% | Serbest atış oranı | 30.4% sezon ort. 23.7% |
30.3% sezon ort. 33.5% | Üçlük payı | 35.7% sezon ort. 35.0% |
| Savunma | ||
86.2 sezon ort. 98.6 | 100 savunmada yenen sayı | 88.2 sezon ort. 93.2 |
41.1% sezon ort. 47.4% | Rakip eFG% | 43.2% sezon ort. 41.9% |
19.1% sezon ort. 17.2% | Zorlanan top kaybı | 10.5% sezon ort. 13.5% |
27.0% sezon ort. 30.9% | Rakip hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 29.4% |
30.4% sezon ort. 26.9% | Rakip serbest atış oranı | 7.6% sezon ort. 24.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 39 dk+11.6 PIR
- Fatmanur Karakaş Çukurova Basketbol · 12 dk+3.9 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 21 dk+3.5 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 30 dk+0.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Frida Eldebrink Botaş · 31 dk−13.2 PIR
- Kıah Irene Stokes Botaş · 39 dk−10.4 PIR
- Diamond De Shields Çukurova Basketbol · 27 dk−6.0 PIR
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 32 dk−4.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gökşen Fitik 100 sayı barajını geçti
- Erlana Lanay Larkins 200 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 69.2 | 68.8 | 88.2 | 43.2% | 10.5% | 17.9% | 7.6% | 86.2 | 41.1% | 19.1% | 73.0% | 30.4% | +2.0 |
| Botaş | 68.5 | 68.8 | 86.2 | 41.1% | 19.1% | 27.0% | 30.4% | 88.2 | 43.2% | 10.5% | 82.1% | 7.6% | -2.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 26/66 (%39.4) | Saha İçi Şut | 20/56 (%35.7) |
| 21/46 (%45.7) | 2 Sayı | 14/36 (%38.9) |
| 5/20 (%25.0) | 3 Sayı | 6/20 (%30.0) |
| 4/5 (%80.0) | Serbest Atış | 13/17 (%76.5) |
| 34 | Ribaund | 42 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 20 | Asist | 14 |
| 9 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 0 |
| 8 | Top Kaybı | 15 |
| 19 | Faul | 10 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 66 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Çukurova Basketbol 3, Botaş 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-2
- 26.10.2017Botaş 71-70 Çukurova Basketbol
- 02.02.2018Çukurova Basketbol 78-83 Botaş
- 24.04.2018Botaş 61-67 Çukurova Basketbol
- 27.04.2018Çukurova Basketbol 61-59 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

