KBSL · Playoff Çeyrek Final 3. Maç · 2018-2019 · 22 Nisan 2019 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Botaş Mersin BŞB. karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 15 | 9 | 22 | 64 |
| Mersin BŞB. | 15 | 9 | 19 | 19 | 62 |
| Botaş | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.1 sezon ort. 71.4 | Tempo | 65.1 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
94.5 sezon ort. 99.6 | 100 hücumda sayı | 99.1 sezon ort. 108.5 |
49.1% sezon ort. 48.1% | eFG% | 44.2% sezon ort. 52.7% |
22.6% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 16.1% sezon ort. 16.0% |
37.5% sezon ort. 27.7% | Hücum ribaundu % | 34.3% sezon ort. 30.0% |
23.2% sezon ort. 20.8% | Serbest atış oranı | 46.2% sezon ort. 26.0% |
32.1% sezon ort. 36.6% | Üçlük payı | 34.6% sezon ort. 37.7% |
| Savunma | ||
99.1 sezon ort. 88.6 | 100 savunmada yenen sayı | 94.5 sezon ort. 91.1 |
44.2% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 49.1% sezon ort. 44.4% |
16.1% sezon ort. 18.8% | Zorlanan top kaybı | 22.6% sezon ort. 18.5% |
34.3% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 37.5% sezon ort. 30.3% |
46.2% sezon ort. 21.0% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Mersin BŞB. · 33 dk+3.4 PIR
- Elizabeth Williams Botaş · 34 dk+3.4 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 38 dk+2.5 PIR
- Burcu Yağan Mersin BŞB. · 15 dk+2.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Mersin BŞB. · 37 dk−17.4 PIR
- Olcay Çakır Turgut Botaş · 35 dk−10.8 PIR
- Claudia Monica Cuic Botaş · 36 dk−9.9 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 10 dk−7.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 67.7 | 65.1 | 94.5 | 49.1% | 22.6% | 37.5% | 23.2% | 99.1 | 44.2% | 16.1% | 65.7% | 46.2% | -4.6 |
| Mersin BŞB. | 62.6 | 65.1 | 99.1 | 44.2% | 16.1% | 34.3% | 46.2% | 94.5 | 49.1% | 22.6% | 62.5% | 23.2% | +4.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 24/56 (%42.9) | Saha İçi Şut | 20/52 (%38.5) |
| 17/38 (%44.7) | 2 Sayı | 14/34 (%41.2) |
| 7/18 (%38.9) | 3 Sayı | 6/18 (%33.3) |
| 9/13 (%69.2) | Serbest Atış | 16/24 (%66.7) |
| 35 | Ribaund | 32 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 11 | Asist | 21 |
| 5 | Top Çalma | 14 |
| 4 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 12 |
| 23 | Faul | 16 |
| 65 | Verimlilik (PIR) | 79 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Botaş 7, Mersin BŞB. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 26.10.2018Botaş 86-66 Mersin BŞB.
- 25.01.2019Mersin BŞB. 61-75 Botaş
- 15.04.2019Botaş 51-61 Mersin BŞB.
- 18.04.2019Mersin BŞB. 57-74 Botaş
- 21.04.2019Botaş 64-62 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

