KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2020-2021 · 28 Mart 2021 00:00
Galatasaray 2. çeyreği 19-7 kazanarak farkı açtı. Botaş ikinci yarıda 25-24 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 21 | 19 | 11 | 13 | 64 |
| Botaş | 19 | 7 | 14 | 11 | 51 |
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.6 sezon ort. 74.5 | Tempo | 71.6 sezon ort. 71.8 |
| Hücum | ||
89.8 sezon ort. 106.2 | 100 hücumda sayı | 71.0 sezon ort. 95.2 |
44.4% sezon ort. 50.3% | eFG% | 45.3% sezon ort. 47.6% |
17.2% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 27.6% sezon ort. 17.0% |
26.3% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 28.2% |
19.4% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 20.8% sezon ort. 18.8% |
33.9% sezon ort. 29.2% | Üçlük payı | 37.7% sezon ort. 33.3% |
| Savunma | ||
71.0 sezon ort. 87.9 | 100 savunmada yenen sayı | 89.8 sezon ort. 93.1 |
45.3% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 44.4% sezon ort. 45.0% |
27.6% sezon ort. 19.7% | Zorlanan top kaybı | 17.2% sezon ort. 16.9% |
21.1% sezon ort. 22.9% | Rakip hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 29.5% |
20.8% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 19.4% sezon ort. 18.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sehernaz Çidal Botaş · 30 dk+6.0 PIR
- Sude Yılmaz Galatasaray · 10 dk+5.7 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 32 dk+1.8 PIR
- Anete Steinberga Galatasaray · 36 dk+0.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Botaş · 38 dk−18.0 PIR
- Elizabeth Williams Botaş · 40 dk−11.8 PIR
- Marina Bas Botaş · 24 dk−8.7 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 35 dk−8.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 71.3 | 71.6 | 89.8 | 44.4% | 17.2% | 26.3% | 19.4% | 71.0 | 45.3% | 27.6% | 78.9% | 20.8% | +18.8 |
| Botaş | 71.8 | 71.6 | 71.0 | 45.3% | 27.6% | 21.1% | 20.8% | 89.8 | 44.4% | 17.2% | 73.7% | 19.4% | -18.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 25/62 (%40.3) | Saha İçi Şut | 20/53 (%37.7) |
| 20/41 (%48.8) | 2 Sayı | 12/33 (%36.4) |
| 5/21 (%23.8) | 3 Sayı | 8/20 (%40.0) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 3/11 (%27.3) |
| 40 | Ribaund | 36 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 23 | Asist | 15 |
| 13 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 22 |
| 17 | Faul | 16 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 41 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Galatasaray 9, Botaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 23.10.2020Galatasaray 75-60 Botaş
- 12.02.2021Botaş 55-74 Galatasaray
- 27.03.2021Galatasaray 64-51 Botaş
- 30.03.2021Botaş 50-67 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

