KBSL · 24. Hafta · 2020-2021 · 7 Mart 2021 00:00
Galatasaray, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşısında 21 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 18 | 21 | 14 | 20 | 73 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 14 | 16 | 8 | 14 | 52 |
| Galatasaray | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.8 sezon ort. 74.4 | Tempo | 75.8 sezon ort. 78.6 |
| Hücum | ||
97.0 sezon ort. 106.0 | 100 hücumda sayı | 68.1 sezon ort. 100.8 |
50.0% sezon ort. 50.2% | eFG% | 42.9% sezon ort. 49.8% |
17.6% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 35.2% sezon ort. 17.6% |
25.6% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 32.1% |
18.5% sezon ort. 18.8% | Serbest atış oranı | 20.4% sezon ort. 22.5% |
44.6% sezon ort. 28.9% | Üçlük payı | 36.7% sezon ort. 37.8% |
| Savunma | ||
68.1 sezon ort. 88.0 | 100 savunmada yenen sayı | 97.0 sezon ort. 96.2 |
42.9% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 48.1% |
35.2% sezon ort. 19.5% | Zorlanan top kaybı | 17.6% sezon ort. 18.5% |
21.4% sezon ort. 22.9% | Rakip hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 29.9% |
20.4% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 20.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anete Steinberga Galatasaray · 26 dk+8.6 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Galatasaray · 20 dk+6.6 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 32 dk+2.4 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 19 dk+1.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 33 dk−17.9 PIR
- Mercedes Briann Russell Galatasaray · 30 dk−14.9 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 25 dk−6.1 PIR
- İlayda Güner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 33 dk−6.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 75.3 | 75.8 | 97.0 | 50.0% | 17.6% | 25.6% | 18.5% | 68.1 | 42.9% | 35.2% | 78.6% | 20.4% | +28.9 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 76.4 | 75.8 | 68.1 | 42.9% | 35.2% | 21.4% | 20.4% | 97.0 | 50.0% | 17.6% | 74.4% | 18.5% | -28.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 28/65 (%43.1) | Saha İçi Şut | 19/49 (%38.8) |
| 19/36 (%52.8) | 2 Sayı | 15/31 (%48.4) |
| 9/29 (%31.0) | 3 Sayı | 4/18 (%22.2) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 10/10 (%100.0) |
| 32 | Ribaund | 35 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 23 | Asist | 16 |
| 15 | Top Çalma | 11 |
| 2 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 29 |
| 16 | Faul | 16 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 58 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Galatasaray 8, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 3 galibiyet aldı.
- 2020-2021 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 95-97 Galatasaray
- 2019-2020 · Galatasaray 90-79 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2019-2020 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 72-81 Galatasaray
- 2018-2019 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 87-58 Galatasaray
- 2018-2019 · Galatasaray 64-70 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 08.12.2020ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 95-97 Galatasaray
- 06.03.2021Galatasaray 73-52 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

