KBSL · 17. Hafta · 2019-2020 · 31 Ocak 2020 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 43-48 geride kapattı, ikinci yarıyı 47-31 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 24 | 19 | 31 | 16 | 90 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 26 | 22 | 9 | 79 |
| Galatasaray | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.0 sezon ort. 75.8 | Tempo | 70.0 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
130.1 sezon ort. 108.1 | 100 hücumda sayı | 111.5 sezon ort. 102.9 |
69.4% sezon ort. 52.5% | eFG% | 51.4% sezon ort. 51.3% |
9.8% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 10.9% sezon ort. 16.7% |
7.4% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 31.6% sezon ort. 28.5% |
8.1% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 15.9% sezon ort. 20.7% |
41.9% sezon ort. 32.4% | Üçlük payı | 34.8% sezon ort. 35.7% |
| Savunma | ||
111.5 sezon ort. 92.8 | 100 savunmada yenen sayı | 130.1 sezon ort. 103.9 |
51.4% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 69.4% sezon ort. 50.8% |
10.9% sezon ort. 18.1% | Zorlanan top kaybı | 9.8% sezon ort. 15.6% |
31.6% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 7.4% sezon ort. 27.5% |
15.9% sezon ort. 21.4% | Rakip serbest atış oranı | 8.1% sezon ort. 27.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Galatasaray · 38 dk+11.3 PIR
- Bria Nicole Hartley Galatasaray · 37 dk+9.0 PIR
- Alexandria Marie Bentley ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 37 dk+4.5 PIR
- Sude Yılmaz Galatasaray · 22 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Galatasaray · 28 dk−16.8 PIR
- Jantel Cherrill Lavender ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 33 dk−15.2 PIR
- Gabriela Marginean ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 23 dk−3.6 PIR
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tilbe Şenyürek 1.000 sayı barajını geçti
- Dragana Stankovic 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 69.2 | 70.0 | 130.1 | 69.4% | 9.8% | 7.4% | 8.1% | 111.5 | 51.4% | 10.9% | 68.4% | 15.9% | +18.5 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 70.8 | 70.0 | 111.5 | 51.4% | 10.9% | 31.6% | 15.9% | 130.1 | 69.4% | 9.8% | 92.6% | 8.1% | -18.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 35/62 (%56.5) | Saha İçi Şut | 31/69 (%44.9) |
| 19/36 (%52.8) | 2 Sayı | 22/45 (%48.9) |
| 16/26 (%61.5) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 4/5 (%80.0) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 28 | Ribaund | 37 |
| 2 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 28 | Asist | 23 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 0 |
| 7 | Top Kaybı | 9 |
| 12 | Faul | 12 |
| 116 | Verimlilik (PIR) | 96 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Galatasaray 6, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 3 galibiyet aldı.
- 2019-2020 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 72-81 Galatasaray
- 2018-2019 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 87-58 Galatasaray
- 2018-2019 · Galatasaray 64-70 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2017-2018 · Galatasaray 54-75 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2017-2018 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 78-79 Galatasaray


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 02.11.2019ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 72-81 Galatasaray
- 30.01.2020Galatasaray 90-79 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

