KBSL · 19. Hafta · 2020-2021 · 13 Şubat 2021 00:00
Galatasaray 2. çeyreği 27-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 9 | 16 | 8 | 22 | 55 |
| Galatasaray | 15 | 27 | 17 | 15 | 74 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.4 sezon ort. 71.7 | Tempo | 72.4 sezon ort. 74.5 |
| Hücum | ||
75.6 sezon ort. 95.1 | 100 hücumda sayı | 102.7 sezon ort. 105.8 |
44.3% sezon ort. 47.7% | eFG% | 42.9% sezon ort. 50.4% |
21.4% sezon ort. 17.2% | Top kaybı oranı | 11.5% sezon ort. 14.6% |
6.3% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 31.8% |
24.5% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 22.9% sezon ort. 18.6% |
30.2% sezon ort. 33.5% | Üçlük payı | 44.3% sezon ort. 28.9% |
| Savunma | ||
102.7 sezon ort. 92.6 | 100 savunmada yenen sayı | 75.6 sezon ort. 87.8 |
42.9% sezon ort. 45.1% | Rakip eFG% | 44.3% sezon ort. 45.6% |
11.5% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 21.4% sezon ort. 19.9% |
32.6% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 6.3% sezon ort. 23.3% |
22.9% sezon ort. 18.6% | Rakip serbest atış oranı | 24.5% sezon ort. 22.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anete Steinberga Galatasaray · 25 dk+14.0 PIR
- Zofia Hruscakova Galatasaray · 12 dk+3.8 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Galatasaray · 18 dk+3.2 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 35 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams Botaş · 35 dk−9.0 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 26 dk−5.8 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 33 dk−4.6 PIR
- Asena Yalçın Galatasaray · 27 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Pelin Gülçelik 25 top çalma barajını geçti
- Anete Steinberga 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 72.7 | 72.4 | 75.6 | 44.3% | 21.4% | 6.3% | 24.5% | 102.7 | 42.9% | 11.5% | 67.4% | 22.9% | -27.1 |
| Galatasaray | 72.0 | 72.4 | 102.7 | 42.9% | 11.5% | 32.6% | 22.9% | 75.6 | 44.3% | 21.4% | 93.8% | 24.5% | +27.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 22/53 (%41.5) | Saha İçi Şut | 25/70 (%35.7) |
| 19/37 (%51.4) | 2 Sayı | 15/39 (%38.5) |
| 3/16 (%18.8) | 3 Sayı | 10/31 (%32.3) |
| 8/13 (%61.5) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 33 | Ribaund | 45 |
| 2 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 16 | Asist | 22 |
| 7 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 0 |
| 16 | Top Kaybı | 10 |
| 13 | Faul | 14 |
| 57 | Verimlilik (PIR) | 88 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Botaş 3, Galatasaray 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 23.10.2020Galatasaray 75-60 Botaş
- 12.02.2021Botaş 55-74 Galatasaray
- 27.03.2021Galatasaray 64-51 Botaş
- 30.03.2021Botaş 50-67 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

