KBSL · 14. Hafta · 2020-2021 · 30 Aralık 2020 00:00
Botaş 2. çeyreği 26-10 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 16 | 26 | 13 | 17 | 72 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 21 | 10 | 16 | 12 | 59 |
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.7 sezon ort. 71.8 | Tempo | 69.7 sezon ort. 78.8 |
| Hücum | ||
104.7 sezon ort. 94.0 | 100 hücumda sayı | 83.5 sezon ort. 100.2 |
57.4% sezon ort. 47.2% | eFG% | 46.7% sezon ort. 49.7% |
18.2% sezon ort. 17.3% | Top kaybı oranı | 24.2% sezon ort. 18.0% |
25.0% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 31.8% |
6.6% sezon ort. 19.3% | Serbest atış oranı | 10.0% sezon ort. 22.8% |
24.6% sezon ort. 33.7% | Üçlük payı | 41.7% sezon ort. 37.7% |
| Savunma | ||
83.5 sezon ort. 93.3 | 100 savunmada yenen sayı | 104.7 sezon ort. 96.0 |
46.7% sezon ort. 44.9% | Rakip eFG% | 57.4% sezon ort. 47.9% |
24.2% sezon ort. 16.7% | Zorlanan top kaybı | 18.2% sezon ort. 18.5% |
32.4% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 29.9% |
10.0% sezon ort. 19.1% | Rakip serbest atış oranı | 6.6% sezon ort. 21.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Bas Botaş · 26 dk+11.3 PIR
- Elizabeth Williams Botaş · 40 dk+8.0 PIR
- Manolya Kurtulmuş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 26 dk+6.4 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 24 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Liudmyla Naumenko ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk−13.5 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 35 dk−12.3 PIR
- Şevval Akalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 13 dk−9.3 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 37 dk−7.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 68.8 | 69.7 | 104.7 | 57.4% | 18.2% | 25.0% | 6.6% | 83.5 | 46.7% | 24.2% | 67.6% | 10.0% | +21.2 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 70.6 | 69.7 | 83.5 | 46.7% | 24.2% | 32.4% | 10.0% | 104.7 | 57.4% | 18.2% | 75.0% | 6.6% | -21.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 30/61 (%49.2) | Saha İçi Şut | 24/60 (%40.0) |
| 20/46 (%43.5) | 2 Sayı | 16/35 (%45.7) |
| 10/15 (%66.7) | 3 Sayı | 8/25 (%32.0) |
| 2/4 (%50.0) | Serbest Atış | 3/6 (%50.0) |
| 33 | Ribaund | 36 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 26 | Asist | 14 |
| 10 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 20 |
| 13 | Faul | 15 |
| 92 | Verimlilik (PIR) | 56 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada Botaş 6, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 11 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 02.10.2020ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 81-63 Botaş
- 29.12.2020Botaş 72-59 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

