KBSL · 13. Hafta · 2020-2021 · 26 Aralık 2020 00:00
Botaş ilk çeyreği 19-9 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 19 | 15 | 20 | 16 | 70 |
| Samsun Canik Belediye | 9 | 15 | 12 | 12 | 48 |
| Botaş | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.9 sezon ort. 71.5 | Tempo | 79.9 sezon ort. 79.5 |
| Hücum | ||
87.0 sezon ort. 94.7 | 100 hücumda sayı | 60.5 sezon ort. 67.7 |
40.4% sezon ort. 47.8% | eFG% | 33.1% sezon ort. 35.9% |
20.1% sezon ort. 17.2% | Top kaybı oranı | 25.5% sezon ort. 22.8% |
31.8% sezon ort. 27.8% | Hücum ribaundu % | 15.9% sezon ort. 19.4% |
25.0% sezon ort. 18.6% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 19.6% |
45.6% sezon ort. 32.9% | Üçlük payı | 39.0% sezon ort. 39.6% |
| Savunma | ||
60.5 sezon ort. 94.3 | 100 savunmada yenen sayı | 87.0 sezon ort. 129.9 |
33.1% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 40.4% sezon ort. 59.5% |
25.5% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 20.1% sezon ort. 10.9% |
15.9% sezon ort. 30.0% | Rakip hücum ribaundu % | 31.8% sezon ort. 39.3% |
20.3% sezon ort. 18.7% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 19.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Erdenay Topçu Botaş · 18 dk+14.7 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 23 dk+12.2 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 25 dk+7.4 PIR
- Marina Bas Botaş · 22 dk+7.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Işılay Eğin Botaş · 22 dk−11.0 PIR
- Sıla Şimşek Samsun Canik Belediye · 23 dk−8.5 PIR
- Aysude Torcu Botaş · 25 dk−8.0 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 22 dk−8.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Neslihan Demir 50. maçına çıktı
- Neslihan Demir 50 asist barajını geçti
- Neslihan Demir 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 80.5 | 79.9 | 87.0 | 40.4% | 20.1% | 31.8% | 25.0% | 60.5 | 33.1% | 25.5% | 84.1% | 20.3% | +26.4 |
| Samsun Canik Belediye | 79.3 | 79.9 | 60.5 | 33.1% | 25.5% | 15.9% | 20.3% | 87.0 | 40.4% | 20.1% | 68.2% | 25.0% | -26.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| 24/68 (%35.3) | Saha İçi Şut | 17/59 (%28.8) |
| 17/37 (%45.9) | 2 Sayı | 12/36 (%33.3) |
| 7/31 (%22.6) | 3 Sayı | 5/23 (%21.7) |
| 15/17 (%88.2) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 51 | Ribaund | 37 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 37 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 21 | Asist | 12 |
| 14 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 1 |
| 19 | Top Kaybı | 22 |
| 19 | Faul | 16 |
| 87 | Verimlilik (PIR) | 34 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Botaş 6, Samsun Canik Belediye 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 25.12.2020Botaş 70-48 Samsun Canik Belediye
- 23.03.2021Samsun Canik Belediye 37-81 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

